Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Співавтори дослідження про надпровідник reddmatter намагаються відкликати свою статтю

Богдан Камінський
Богдан Камінський
27 вересня 2023 4 хвилин читання

8 з 11 співавторів статті, в якій стверджується про відкриття надпровідника за кімнатної температури під назвою reddmatter, звернулися до журналу Nature з проханням спростувати дослідження.

Про це пише The Wall Street Journal.

За їхніми словами, провідний дослідник спотворив дані дослідження.

Ми з усією повагою просимо і рекомендуємо журналу Nature опублікувати спростування
співавтори дослідження про відкриття надпровідника reddmatter

Вони стверджують, що провідний дослідник, фізик Рочестерського університету Ранга Діаш «діяв недобросовісно щодо підготовки та подання статті». Також вони перераховують численні, на їхню думку, недоліки в роботі.

У листуванні зі співавторами старший редактор Nature Тобіас Рьодель відповів, що згоден з проханням відкликати статтю.

Основні недоліки статті про відкриття надпровідника при кімнатній температурі

За словами співавторів, стаття створює враження, ніби більшість вимірювань були проведені на виготовлених в лабораторії Діаша зразках за точним рецептом. Однак на справді більшість з них було придбано у комерційних постачальників.

У статті також спотворено вимірювання опору та тепломісткості зразків. Це характеристики, які вказують на надпровідну поведінку. 

Кілька співавторів вказали Діашу на проблеми ще до публікації роботи в Nature. Фізик вніс деякі зміни, але більшість занепокоєнь було відкинуто, зазначили вони.

Деякі з нас отримали інструкції від доктора Діаша не заглиблюватися в підняті питання або не турбуватися про такі занепокоєння
співавтори статті про відкриття надпровідника reddmatter

В одному випадку Діаш сказав, що співавтори можуть вилучити свої імена зі статті або дозволити йому продовжити роботу для рецензування та публікації, йдеться в листі.

Діаш відкинув звинувачення у фальсифікації роботи про надпровідник 

На початку вересня Діаш надіслав листа щонайменше шістьом своїм співавторам. Він попросив їх «зупинитися та не ділитися своїми побоюваннями з редакторами Nature». В іншому разі науковець погрожував колегам судовим позовом за наклеп.  

Діаш не погодився відкликати дослідження про reddmetter і залишився прихильником своїх висновків. Він також заявив, що не ніколи не намагався заблокувати обговорення статті.

Я ніколи не займався фальсифікацією, маніпуляціями або спотворенням даних в жодному з моїх досліджень
Ранга Діаш

Проте це вже третє за рік відкликання статті, в якій Діаш є старшим науковим співробітником. Тим часом Університет Рочестера доручив зовнішнім експертам дослідити статті науковця. Наразі розслідування триває. 

Інші фізики також звинувачують Діаша в плагіаті частини його докторської дисертації, виконаної в Університеті штату Вашингтон. Речник закладу заявив, що WSU знає про ці звинувачення, але не підтвердив і не спростував розслідування.

Що відомо про відкриття надпровідника

У березні 2023 року Діаш та його команда повідомили, що рідкоземельний метал лютецій, стиснутий у присутності водню та азоту, демонструє надпровідну поведінку при температурі близько 21°C.

Матеріал reddmatter, який за твердженням науковців має надпровідникову поведінку Матеріал reddmatter, який за твердженням науковців має надпровідникову поведінку

Здатність таких матеріалів передавати електричний струм без втрати енергії робить їх потенційно цінними в різних сферах застосування: від більш ефективних електромереж до довговічних акумуляторів.

Відкриття одразу ж було зустрінуто зі скептицизмом, який зростав при ретельному вивченні роботи. Деякі вчені повторили описані методи, але не побачили надпровідної поведінки у виготовлених і виміряних ними зразках на основі лютецію.

Інші намагалися побудувати графіки на основі дослідження Діаша. Проте вчені заявили, що на основі наданих даних неможливо створити діаграму, яка б показувала ключову надпровідну поведінку матеріалу. 

Раніше SPEKA писала про відкриття надпровідника LK-99, який називали претендентом на Нобелівську премію.

А ще надпровідники SPEKA обговорювала в одному з випусків (овер)Інженерних подкастів.

Обговорення надпровідників у студії SPEKA — відео

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Американський регулятор перевірить співпрацю Microsoft та OpenAI

Богдан Камінський 1 годину тому

Ілон Маск припустив повернення прихильника теорії змови Алекса Джонса назад в Х

Богдан Камінський 2 години тому

Керівник дизайну iPhone та Apple Watch йде у відставку — Bloomberg

Богдан Камінський 3 години тому

росія використовує фейкові цитати знаменитостей для поширення антиукраїнської пропаганди

Богдан Камінський 19 годин тому

Meta запустить Threads в ЄС наступного тижня

Богдан Камінський 8 грудня 2023 20:20