Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що робити у разі викрадення телефону: поради Держспецзв'язку

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
6 липня 2022 4 хвилин читання

Сьогодні телефони – це не тільки засіб спілкування, а і «сховище» великої кількості різних важливих даних: ми тримаємо документи у Дії, отримуємо послуги за допомогою гаджету в банках, здійснюємо покупки в інтернеті тощо. Що робити у разі викрадення телефону, пояснює Держслужба спецзв'язку та захисту інформації України.

Яу йдеться у повідомленні Держспецзв'язку, служба надає відповіді на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші.

У випадку втрати мобільного, щоб убезпечити свою інформацію, потрібно виконати такі дії:

1. Перш за все повідомте про викрадення своєму оператору, щоб він заблокував SIM-картку.

Київстар: можна надати інформацію оператору за номерами 466 (всередині мережі Київстар) або 0800-300-466 з інших номерів.

Vodafone: необхідно подати заявку, зателефонувавши на номер 222 (безкоштовно з номера Vodafone Україна) чи 0 800 400 222 (безкоштовно з усіх мереж в Україні).

lifecell: можна зателефонувати до інформаційно-консультаційного центру за номером 5433 (безкоштовно з будь-якого номера lifecell) або 0 800 20 5433 (безкоштовно зі стаціонарних номерів). Або ж скористатися системою самообслуговування "Мій lifecell" чи звернутися в центр обслуговування абонентів.

Зверніть увагу: зазвичай оператори просять надати додаткову інформацію, наприклад, PUK-код чи номери, на які ви найчастіше дзвонили тощо. Майте її під рукою.

2. Змініть, за можливості, паролі до всіх своїх облікових записів (Google, соцмережі, онлайн-банкінг, Дія та інші) через інший пристрій.

3. Заблокуйте банківські картки, на яких є гроші та встановлені кредитні ліміти, щоб зловмисники не змогли скористатися вашими фінансами. Для цього зверніться на "гарячу лінію" вашого банку, у відділення або скористайтеся інтернет-банкінгом.

4. Обов'язково зверніться з відповідною заявою до поліції.

5. Попередьте друзів, що втратили телефон: перестрахуйтеся на той випадок, якщо зловмисники від вашого імені почнуть просити гроші.

Усім користувачам смартфонів не зайвим буде подбати і про превентивні заходи, які полегшать ваше життя у випадку втрати смартфону.

  • Знайдіть PUK-код від SIM-картки.
  • Запишіть у надійному місці IMEI телефону.
  • В облікових записах, де можливо, встановіть резервний номер телефону для відновлення.
  • Не забувайте створювати резервні копії усіх важливих даних.
  • «Прив'яжіть» номер телефону до паспорта.
  • Зберігайте номери важливих контактів не тільки у телефонній книзі.

Як повідомлялося, раніше Держспецзв'язку надала роз'яснення, як на комп'ютер потрапляють віруси із знімних носіїв та як уберегтися від зараження.

Також Дежспецзв'язку повідомляло, що відкриття посилання з вірусом не обов'язково означає, що користувач втратить усі дані на ПК. Розвиток подій залежатиме від того, на що саме «захворів» комп'ютер та чи був на ньому заздалегідь встановлений антивірус. Дежспецзв'язку повідомляло, що відкриття посилання з вірусом не обов'язково означає, що користувач втратить усі дані на ПК. Розвиток подій залежатиме від того, на що саме «захворів» комп'ютер та чи був на ньому заздалегідь встановлений антивірус.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чи варто довчатися й пробувати входити в ІТ саме зараз

Олександра Стеценко 29 вересня 2022 15:37

Представники креативних індустрій записали понад 170 лекцій на підтримку ЗСУ

CASES Team 29 вересня 2022 13:20

Кіберзлочинці дедалі частіше використовують дипфейки. Як цьому протидіяти

Вадим Добровольський 28 вересня 2022 17:32

Отримати грант чи піти стажером: як IT-компанії впливають на розвиток освіти в Україні

GlobalLogic Ukraine 28 вересня 2022 13:50

Від початку війни російські окупанти пошкодили або захопили 4 тис. базових станцій операторів зв'язку

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 16:48