Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Сили ТрО Київщини відкривають набір на курси пілотів БпЛА

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська Новинарка SPEKA
29 квітня 2024 3 хвилин читання

Силами територіальної оборони (ТрО) Київщини розпочали набір на курси пілотів безпілотних літальних апаратів (БпЛА) проєкту «Крилатий ескадрон». Ці курси мають на меті підготувати операторів дронів, розвиваючи нові можливості в армійській сфері.

Про це Speka розповіли в ТрО Київщини.

Курс фахової підготовки пілотів БпЛА розпочав роботу в середині квітня. За фахову підготовку операторів  відповідає 150 навчальний центр СТрО.

Курси триватимуть близько трьох тижнів, однак перед цим потрібно пройти базову загальновійськову підготовку, яка в свою чергу триває 35 днів.

Після успішного завершення курсу військовослужбовець отримує військову облікову спеціальність «зовнішній оператор безпілотних авіаційних комплексів» та відповідний сертифікат.

Пілотом БпЛА може стати як чоловік, так і жінка, незалежно від віку та рівня освіти. Необхідне бажання та уміння вчитися. Треба мати необхідні компетенції і навички, наприклад, орієнтуватися у просторі, працювати з гаджетами, хороший вестибулярний апарат (пілоти «крутяться» разом з дроном).

Стан здоров’я для майбутнього оператора БпЛА також є важливим. Хоча робота не на самій лінії зіткнення, але досить поруч з нею. Тому потрібно буде тривалий час носити бронежилет, каску, зброю та інше досить важке обладнання. Оператору, частіше за все, доведеться власноруч викопати собі окоп — тому стан здоров’я має дозволяти людині це робити. 

Запис на курс відбувається через центр рекрутингу. Організатори обіцяють надати повний супровід — від первинної співбесіди до військової частини. Вони  допоможуть підготувати пакет необхідних документів та пройти ТЦК/ВЛК і потрапити на посаду оператора БпЛА.

Сили ТрО Київщини відкриває набір на курси пілотів БпЛА

Якщо кандидат має бажання потрапити до конкретної військової частини та укласти контракт саме з нею, а підрозділ водночас зацікавлений у цьому кандидаті, «Ескадрон» обіцяє «забезпечити весь процес».

У випадку, коли майбутній оператор БпЛА ще не визначився з конкретним «роботодавцем», організатори допоможуть обрати військову частину та спланувати співбесіди з командирами.

Зацікавлені особи можуть знайти додаткову інформацію та оформити заявку на сайті проєкту «Крилатий Ескадрон».

«Я почав стежити за платформою LobbyX Army. Сформував резюме й періодично відправляв його на цікаві вакансії. Врешті мені передзвонили рекрутери, які набирали в підрозділ безпілотників 241 бригади Сил ТрО. Я пройшов співбесіду, отримав позитивний відгук і вже невдовзі був у ТЦК. Згодом отримав направлення на ВЛК, яку пройшов за два дні. В підсумку через тиждень опинився у навчальному центрі»
Євген, один із учасників курсу

Як стати оператором БпЛА - відео від "Крилатого Ескадрону"

0
Прокоментувати
Інші матеріали

НАУ проведе інженерний інтенсив з розробки дронів для студентів та аспірантів (+ фото)

Олеся Дерзська 14 червня 2024 19:59

Пентагон та Маск продовжили угоду щодо Starlink в Україні ще на пів року

Кіра Іванова 14 червня 2024 10:36

В Україні показали роботизовану платформу Moroz, яка працює на фронті — відео

Владислав Паливода 10 червня 2024 11:01

Наземних роботів-камікадзе та заміновувачів показали в Україні — відео

Владислав Паливода 5 червня 2024 23:28

Майбутнє лідерство українського MilTech у світовому ВПК — подкаст SPEKA «Що буде далі?» #3

Сергій Коноплицький 4 червня 2024 14:47