Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що таке IT-коаліція й навіщо її створили

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
30 листопада 2023 2 хвилин читання

«Війну виграють технології», — сказав 29 листопада на зустрічі з аташе країн-учасниць Контактної групи міністр оборони України Рустем Умєров. На зустрічі були представники понад 30 держав.

IT-коаліцію анонсували на «Рамштайні» влітку 2023 року, а провели її першу зустріч у вересні. SPEKA розібралась, які країни входять до складу коаліції, які питання вона розвʼязує та яких результатів досягла.

Що таке IT-коаліція Що таке IT-коаліція

Які країни входять в IT-коаліцію станом на листопад 2023 року

Згідно з даними Міноборони України, ІТ-коаліція — це спеціальна група країн-донорів Контактної групи з питань оборони України. Її мета — підтримання Сил оборони України у галузі ІТ, зв’язку та кібербезпеки. В межах коаліції мають створити єдину цифрову екосистему бойового управління та управління оборонними ресурсами.

Спочатку до IT-коаліції увійшли Естонія та Люксембург. Натепер доєдналися Бельгія, Данія, Латвія та  Литва. Також  про приєднання заявила Ісландія.

Перші результати роботи IT-коаліції

  • У листопаді 2023 року заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко сказала, що серед пріоритетних напрямів коаліції — забезпечення звʼязку на тактичному рівні. Це дозволить військовим швидше координуватися під час боїв. Інший пріоритет — IT-інфраструктура, що дозволить мати «потужну захищену серверну частину».
  • Латвійські телекомунікаційні компанії TET та LMT за підтримки ГО Enterpeneurs for Peace передали Україні 300 ноутбуків. Їх використають для масштабування логістичної системи SAP. Про це стало відомо наприкінці листопада 2023 року.
  • Наразі відомо про два грошові внески країн-членів коаліції — 500 тис. євро від Естонії та 10 млн євро від Люксембургу.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Збройні сили України збили черговий літак А-50 окупантів

Сергій Коноплицький 18 годин тому

Зеленський та Фредеріксен підписали безпекову угоду між Україною та Данією

Максим Красіков 23 лютого 2024 14:33

Данія планує поставити перші F-16 в Україну влітку 2024 року — міністр оборони

Максим Красіков 22 лютого 2024 21:22

Міноборони Великої Британії надішлють ЗСУ ще 200 ракет Brimstone

Максим Красіков 22 лютого 2024 18:21

Бундестаг рекомендував надати ракети TAURUS Україні

Максим Красіков 22 лютого 2024 17:07