Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
8 листопада 2023 11 хвилин читання

Середнячок з претензією на більше: огляд смартфону Samsung Galaxy A24

Телефони середнього цінового сегмента зазвичай схожі один на одного за функціональністю та можливостями. Деякі виробники у цій категорії роблять акцент саме на нижчу ціну, йдучи на компроміси щодо якості. Samsung зазвичай, навпаки, пропонує трохи дорожчі продукти, але з акцентом саме на їхню якість та можливості: мовляв, переплата за бренд — це, зокрема, переплата за якість. Цим вирізняється і лінійка Galaxy A20. Спробуємо розібратись, які особливості має смартфон Samsung Galaxy A24, що потрапив до нас на огляд. 

Редакція дякує інтернет-магазину MOYO за наданий для тестування пристрій.

Дизайн та ергономіка Samsung Galaxy A24

Корпус Samsung Galaxy A24 зроблений із глянцевого пластику. Доступний у трьох кольорах: чорному, темно-червоному та світло-зеленому. До нас потрапив саме чорний смартфон, тож недоліки корпусу розглядатимемо саме з огляду на цей колір. А недолік, власне, один — глянцевий пластик маркий, на ньому дуже виразно видно відбитки пальців та інші забруднення. Витираються вони легко, проте хто захоче протирати телефон щоразу, як візьме його до рук? Також на глянцевому пластику з часом будуть чітко видно подряпини та потертості. Тож чохол для цього апарата виглядає не як додаткова опція, а як необхідність.

Корпус Samsung Galaxy A24
Корпус Samsung Galaxy A24
Корпус Samsung Galaxy A24

В іншому до корпусу претензій немає. На задній кришці розташований блок камер, спалах та логотип виробника — все стильно та мінімалістично. Камери не виділені якимось острівцем іншого кольору чи текстури. На нижньому ребрі розміщений порт USB Type C, динамік, мікрофон і комбінований аудіопорт 3,5 мм. На лівому — слот для SIM-карток, який може одночасно вмістити дві SIM-картки формфактора nanoSIM та карту пам’яті microSD. На правому ребрі є спарена кнопка регулювання гучності та кнопка живлення із вбудованим сканером відбитків пальців. На верхньому лише отвір ще одного мікрофона.

Корпус Samsung Galaxy A24
Корпус Samsung Galaxy A24
Корпус Samsung Galaxy A24
Корпус Samsung Galaxy A24

Екран смартфону захищений склом Corning Gorilla Glass 5. На міцність ми його, звісно, не перевіряли, але виробник скла заявляє, що воно залишається цілим навіть під час падіння з висоти до 1,6 метра. Фронтальна камера розташована у краплеподібному отворі, який жодного дискомфорту не завдає. Рамки смартфону товсті, але під час використання незручностей також немає. 

У руці Samsung Galaxy A24 лежить непогано, хоча користуватися ним однією рукою не надто зручно. Але це претензія не до цієї моделі конкретно, а до всіх апаратів з діагоналлю понад 6 дюймів.

Екран Samsung Galaxy A24

Дисплей Samsung Galaxy A24 залишив дуже приємні враження. Такого якісного екрана у моделі цієї цінової категорії ми навіть не сподівалися побачити. 

FHD+
Роздільна здатність
1000 ніт
Яскравість
Super AMOLED
Матриця

Смартфон має матрицю Super AMOLED з роздільною здатністю 1080x2340 (FHD+) та частотою оновлення 90 Гц. Працювати з цим екраном дуже приємно — кольори яскраві та глибокі, картинка плавна та чітка. Яскравість екрана сягає 1000 ніт, тобто ним без проблем можна користуватися навіть за яскравого сонця. Авторегулювання яскравості працює коректно, за весь час користування смартфоном жодних нарікань на це не було.

Виробник заявляє, що телефон має сертифікат SGS Eye Care Certification, який підтверджує здатність апарата зменшувати шкідливий вплив синього світла на очі. У будь-якому разі темна тема та вбудований нічний режим в Android нікуди не поділися, тож налаштувати дисплей під себе не проблема.

Продуктивність Samsung Galaxy A24

Головне у кожному смартфоні — його продуктивність. Що може запропонувати Samsung Galaxy А24

6/128 ГБ
Пам'ять
MTK Helio G99
Процесор
до 2,2 ГГц
Частота

Samsung Galaxy А24 оснащений процесором MediaTek Helio G99 з вісьмома ядрами за схемою 6+2. Два високопродуктивні ядра, що відповідають за роботу при навантаженнях, мають частоту 2,2 ГГц, решта шість — 2 ГГц. Також телефон має відеоядро ARM Mali-G57 MC2. На борту у телефона 6 ГБ оперативної пам’яті та сховище на 128 ГБ (для використання доступно трохи більш як 100 ГБ, також можна встановити карту пам’яті до 1 ТБ).

У синтетичних тестах телефон показав такі результати: AnTuTu — 402348 бали, GeekBench — 1993 бали у багатоядерному режимі, 727 в одноядерному, 1297 у тесті відеоядра. Ці результати вельми пристойні для телефону цієї цінової категорії та демонструють, що Galaxy A24 є гарним представником свого класу і пропонує відмінну продуктивність. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Попри те що «залізо» далеко не флагманське, у роботі Galaxy А24 сподобався. За використанні у повсякденному режимі не було помітно жодних лагів чи підвисань навіть за великої кількості відкритих застосунків. Телефон швидко реагує на команди, відкриває застосунки та перемикається між ними.

Щодо ігор, то на середніх налаштуваннях графіки популярні тайтли працюють без підвисань, видаючи пристойний рівень FPS. Ми перевірили це на Call of Duty Mobile, War Robots та Asphalt 9 — скрізь грати було комфортно, а не найкращі налаштування графіки не впадали в око. Через те що телефон має лише один динамік, для кращого занурення у гру варто використовувати навушники.

Приклад графіки в іграх ви можете побачити на скриншотах нижче. Зауважимо лише, що в динаміці на екрані смартфону якість картинки набагато краща.

Камери Samsung Galaxy A24

Samsung Galaxy А24 має три камери: основну на 50 МП, ультрашироку на 5 МП та камеру для макрознімання на 2 МП.

Основна камера робить знімки з роздільною здатністю 12,5 МП. За денного світла навіть при похмурій погоді фотографії виходять гарними — з майже відсутнім шумом, непоганою контрасністю та передаванням кольорів. 

У сутінках якість погіршується, але це помітно лише за перегляду на комп’ютері, на екрані телефону ці фото досить пристойні. Також є автоматичний HDR, що теж видає непогані кадри. А от якість знімків на ширококутну камеру доволі посередня. Замість неї краще використовувати режим панорами на основній камері.

Режим 50 МП є сенс використовувати лише за гарного денного освітлення. У сутінках або за похмурої погоди зроблені в цьому режимі світлини виглядають при перегляді на моніторі ПК гірше, ніж зроблені у стандартному режимі.

Потішило нічне знімання. Воно тут, звісно, не топове, але зі своїм завданням впоралося. 

Режим портретного знімання навіть за відсутності датчика глибини працює добре. Він коректно розділяє об’єкт зйомки, розмиває тло та забезпечує гарну якість знімка.

Схожий на нього і режим “Їжа”. Окрім розмивання тла він забезпечує високу яскравість кольорів та деталізацію. Світлині виходять дуже апетитними.

Макрознімання теж не викликає запитань — світлини якісні та деталізовані. Звісно, за достатнього освітлення.

Селфі-камера має роздільну здатність 13 МП. Світлини виходять якісними, і навіть у режимі нічного знімання можна досягти пристойного результату.

Селфі-камера Samsung Galaxy A24 Селфі-камера Samsung Galaxy A24
Нічне селфі Нічне селфі

Samsung Galaxy A24 знімає відео з роздільною здатністю 1080p і частотою 30 кадрів на секунду. Телефон має електронну стабілізацію відео. Коли знімаєш, ідучи, вона не надто допомагає, а от із тремтінням рук за статичного знімання справляється добре. Якість відео непогана: воно має гарну деталізацію, низький рівень шуму та хорошу контрастність.

Усі фото в оригінальній якості, а також додаткові світлини доступні за посиланням.

Автономність Samsung Galaxy A24

5000 мАг
Акумулятор
25 Вт
Швидке заряджання

Смартфон має акумулятор місткістю 5000 мАг. Повного заряду з запасом вистачає на цілий день активного використання. Якщо ви користуєтеся смартфоном 2-3 години на день, то з легкістю зможете заряджати його раз на дві доби (щонайменше у перші місяці використання). Апарат підтримує швидке заряджання до 25 Вт, але за потреби цей режим можна відключити, щоб зберегти ресурс батареї.

Комунікації

Смартфон має NFC та Bluetooth 5.3, підтримує Wi-Fi стандартів a/b/g/n/ac 2.4+5 ГГц. Він може працювати у мережах 2G, 3G та 4G. За весь час використання жодних проблем з будь-якими комунікаціями не було.

Програмне забезпечення

Пристрій постачається з операційною системою Android 13 та фірмовою оболонкою One UI 5.1. Користуватися нею зручно, є можливість налаштовувати різні аспекти інтерфейсу відповідно до своїх уподобань. 

На пристрої вже завантажені застосунки від Samsung та Microsoft, під час налаштування пропонують встановити інші застосунки, але якщо вони вам не потрібні, їх можна не завантажувати. 

Варто наголосити, що цей телефон буде отримувати оновлення операційної системи протягом чотирьох років, а оновлення системи безпеки протягом п’яти років, що робить цей апарат гарним вибором для тих, хто не звик змінювати смартфон щороку. 

Висновки   

Смартфон Samsung Galaxy А24 загалом сподобався. Це гарний вибір у ціновому сегменті 8000-10000 грн, що має чудовий екран, високу продуктивність та автономність, гарну камеру та зручну ОС. Виявлені недоліки, як-от маркий корпус, загалом не впливають на враження від використання цього смартфону.

Переваги: 

  • екран Super AMOLED;
  • продуктивність; 
  • достатня кількість оперативної пам’яті;
  • велике сховище;
  • камери — основна та селфі;
  • автономність.

Недоліки:

  • маркий корпус;
  • ультраширококутна камера.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Samsung представить Galaxy Z Fold 6 та Galaxy Watch 7 на конференції 10 липня

Олеся Дерзська 28 червня 2024 21:06

Дослідники виявили новий вірус під Android, розроблений у Пакистані та Ірані

Олеся Дерзська 24 червня 2024 21:46

Голова Samsung зустрівся з керівниками Meta, Qualcomm та Amazon для співпраці у сфері ШІ та чипів

Вікторія Рудзінська 14 червня 2024 20:01

Огляд Logitech Zone 300 Wireless Headset: легка гарнітура для роботи та дозвілля

Владислав Миронович 14 червня 2024 10:00

Light Phone 3 — телефон для мінімалістів

Сергій Коноплицький 13 червня 2024 15:35