Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Шахраї використовують згенеровані ШІ документи для верифікації криптогаманців

Богдан Камінський
Богдан Камінський
6 лютого 2024 3 хвилин читання

Криптошахраї почали використовувати штучний інтелект для генерації фальшивих посвідчень особи, щоб пройти перевірку KYC на криптобіржах та зберегти анонімність. 

Про це повідомляє Cointelegraph з посиланням на 404.media.

Сервіс OnlyFake генерує фальшиві знімки паспортів та водійських посвідчень з 26 країн, включаючи США, Велику Британію, Австралію та деяких членів ЄС. Вартість створення одного зображення складає $15. Оплата приймається в різних криптовалютах через Coinbase.

Згідно з описом на сайті, сервіс він використовує нейронні мережі та генератори ШІ. Для створення фейкового посвідчення користувач має завантажити фотографію власного обличчя, або обрати одну з галереї.

Створення шаблону для генерації знімку фейкового паспорта в OnlyFake Створення шаблону для генерації знімку фейкового паспорта в OnlyFake

Підписуйтеся на наші соцмережі

OnlyFake також пропонує підробку метаданих зображень, коли користувачі можуть підробляти GPS-локацію, дату, час і пристрій, який зробив нібито фотографію. Деякі сервіси KYC перевіряють такі дані для визначення автентичності.

Журналісти скористалися OnlyFake та успішно пройшли верифікацію на криптовалютній біржі OKX. Для цього вони використали згенеровану фотографію британського паспорта. 

Перевірка KYC на криптобіржі OKX
Перевірка KYC на криптобіржі OKX
Перевірка KYC на криптобіржі OKX
Перевірка KYC на криптобіржі OKX

У Telegram-каналі користувачі стверджують, що фейкові посвідчення дозволяють обійти верифікацію на різних криптовалютних біржах і постачальниках фінансових послуг. Зокрема йдеться про Kraken, Bybit, Bitget, Huobi та PayPal.

Згенеровані ШІ паспорти — знахідка для криптошахраїв

OnlyFake може стати знахідкою для криптошахраїв і хакерів. Вони зможуть використовувати підроблені документи для відкриття біржових і банківських рахунків, захищаючи свою справжню особистість і ускладнюючи їхнє відстеження.

Власник OnlyFake під псевдонімом «John Wick» заявив, що посвідчення особи можуть обійти перевірку KYC на біржах Binance, Kraken, Bybit, Huobi, Coinbase, OKX та навіть в електронному банкінгу Revolut.

Представник OKX заперечив інформацію зі ЗМІ. За його словами, компанія працює зі своїми командами та зовнішнім партнером над розслідуванням звіту.

Одночасно з цим сайт OnlyFake стверджує, що сервіс не «виготовляє підроблені документи, оскільки це незаконно». В його умовах зазначено, що «шаблони призначені тільки для використання в кіно, телешоу [і] вебілюстраціях».

Фейковий знімок паспорта Дональда Трампа, згенерований сервісом OnlyFake Фейковий знімок паспорта Дональда Трампа, згенерований сервісом OnlyFake

Раніше SPEKA писала, що бухгалтер у Гонконгу сплатив $25 млн шахраям після дипфейку з відео фіндиректора компанії.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Картину, яку створив робот-гуманоїд, продали за $1 млн

Анастасія Ковальова 13 годин тому

Google презентував Gemini Vids для автоматизації відеопрезентацій

Вікторія Рудзінська 8 листопада 2024 21:41

Microsoft додає можливості редагування за допомогою ШІ до Notepad у Windows 11

Павло Бартос 7 листопада 2024 19:35

Вчений із США досліджує можливості створення ШІ, який працюватиме без електроніки

Павло Бартос 7 листопада 2024 19:03

FAVBET Tech підтримала другий захід CEO Talks від Diia.City Union

Анна Старкова 7 листопада 2024 15:05