Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Регулятори ЄС перевіряють угоду Microsoft та OpenAI

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
9 січня 2024 3 хвилин читання

Регуляторні органи ЄС приєдналися до Великої Британії у перевірці партнерства Microsoft та OpenAI, повідомляє The Verge. 

Європейська комісія, зокрема, перевіряє, чи можна $13 млрд інвестицій Microsoft до OpenAI узгодити з регламентом ЄС щодо регулювання злиттів і поглинань. 

Віртуальні світи та генеративний ШІ швидко розвиваються. Важливо, щоб ці нові ринки залишалися конкурентоспроможними, і щоб ніщо не перешкоджало бізнесу розвиватися та пропонувати споживачам найкращі та найінноваційніші продукти. Ми запрошуємо компанії та експертів розповісти нам про будь-які проблеми конкуренції, які вони можуть відчути у цих галузях, а також уважно стежимо за партнерствами зі штучним інтелектом, щоб переконатися, що вони не викривляють динаміку ринку.
Маргрете Вестагер, єврокомісар з питань конкуренції

Також Єврокомісія досліджує угоди, укладені між великими гравцями цифрового ринку та розробниками і постачальниками генеративного ШІ, та як ці партнерства можуть вплинути на динаміку ринку.

SPEKA  писала, що американський регулятор FTC почав перевірку угоди Microsoft та OpenAI на початку грудня 2023 року паралельно з Британською антимонопольною службою.

Як на дії регуляторів відреагували у Microsoft

Єдине, що змінилося: Microsoft тепер матиме спостерігача без права голосу у правлінні OpenAI. Це дуже відрізняється від купівлі Google DeepMind у Великій Британії.
президент корпорації Microsoft Бред Сміт

Що відомо про $13 млрд інвестицій Microsoft у OpenAI

Microsoft отримав цілком реальну користь від інвестицій у OpenAI. Інтеграція продуктів OpenAI майже в усі напрями бізнесу Microsoft дозволила корпорації зарекомендувати себе як беззаперечного лідера ШІ серед великих технологічних фірм. 

Структура інвестицій Microsoft в OpenAI складна і значно відрізняється від традиційного набуття частки у власності. Інвестори OpenAI обмежені у рентабельності своїх інвестицій, це компанія з обмеженим прибутком. 

Microsoft отримуватиме майже половину фінансових прибутків OpenAI, поки її інвестиції не окупляться до попередньо встановленого ліміту. Увесь прибуток, що перевищує заборгованість інвесторам і працівникам, повертається OpenAI, якою керує некомерційна організація OpenAI.

Наше партнерство з Microsoft дає нам змогу продовжувати наші дослідження та розробляти безпечні та корисні інструменти штучного інтелекту для всіх, залишаючись при цьому незалежними та конкурентоспроможними. Їхній спостерігач без права голосу не надає їм керівних повноважень або контролю над діяльністю OpenAI.
заява OpenAI
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta представляє AI Chameleon для конкуренції з OpenAI

Вікторія Рудзінська 22 травня 2024 22:39

Sora від OpenAI забере в людей роботу?

Олеся Дерзська 22 травня 2024 21:26

Що готує для нас GPT-5?

Олеся Дерзська 22 травня 2024 13:52

Intel анонсує чипи Lunar Lake для ноутбуків із штучним інтелектом

Вікторія Рудзінська 21 травня 2024 09:01

Microsoft представить нові пристрої та функції із ШІ

Олеся Дерзська 20 травня 2024 19:33