Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Партнерство Microsoft і OpenAI стало ризикованим для обох сторін — Financial Times

Артем Житкевич
Артем Житкевич
24 листопада 2023 3 хвилин читання

Microsoft і OpenAI уклали партнерство в 2019 році. Однак цей альянс також створив ситуацію, коли одна компанія стала сильно залежною від іншої, що може загрожувати її стратегічним інтересам.

Про це пише Financial Times.

Microsoft інвестувала в OpenAI $13 млрд, надавши йому доступ до своїх ресурсів і технологій.

За умовами угоди, Microsoft отримала ексклюзивне право на комерціалізацію продуктів OpenAI, які базуються на ШІ-моделях.

За словами голови Microsoft Сатьї Наделли, це партнерство було «взаємною залежністю», оскільки OpenAI потребував грошей і хмарних ресурсів для своїх гігантських ШІ-моделей, а Microsoft потребувала інновацій.

Які наслідки для Microsoft мало звільнення Сема Альтмана з OpenAI 

Але ця залежність обернулася для Microsoft загрозою, коли несподівано Альтман пішов у відставку минулого тижня, викликавши кризу керівництва в OpenAI. 

Microsoft намагалася зменшити збитки, запропонувавши Альтману працювати у себе, але це могло б призвести до проблем з інтеграцією колективу OpenAI в корпоративну культуру Microsoft, а також до підозр у недобросовісній конкуренції з іншими постачальниками хмарних послуг. 

Крім того, Microsoft могла б опинитися в полі зору регулюючих органів, якщо б колишні співробітники OpenAI відтворили їх моделі ШІ на новому місці роботи.

Які недоліки партнерства Microsoft та OpenAI

Після п’ятиденної перерви Альтман повернувся на посаду гендиректора OpenAI. Це заспокоїло Microsoft, яка розраховує на продовження партнерства з OpenAI, але також виявило проблеми, яким раніше не приділяли достатньої уваги.

Однією з них є недоліки в механізмі управління OpenAI, який контролюється некомерційною організацією, що ставить перед собою амбітну мету створити загальний штучний інтелект, що перевершить людський.

Microsoft, звичайно, хоче, щоб OpenAI став більш комерційним і прозорим, але в неї немає можливості безпосередньо впливати на те, як керується стартап.

Цей інцидент також показав, що Microsoft не може повністю покладатися на OpenAI для своєї стратегії в галузі ШІ, і що вона повинна розвивати свої власні технології і таланти.

Крім того, Microsoft повинна бути готова до того, що OpenAI може стати її конкурентом, якщо стартап вирішить випустити свої продукти на ринок без посередництва Microsoft. Це може статися, якщо OpenAI знайде інші джерела фінансування або змінить свою місію.

Вже зараз OpenAI пропонує свою модель GPT-3 як службу для третіх сторін, хоча Microsoft має ексклюзивне право на неї.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ЗСУ планують широко впроваджувати ШІ

Владислав Паливода 26 травня 2024 10:00

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Meta та Google хочуть укласти ліцензійні угоди з голлівудськими студіями щодо інструментів ШІ

Вікторія Рудзінська 24 травня 2024 13:05

Nissan використовує штучний інтелект для розробки Qashqai 2025

Вікторія Рудзінська 24 травня 2024 07:11

Copilot, ChatGPT та DuckDuckGo зламалися через збій у Bing

Олеся Дерзська 23 травня 2024 16:32