Закінчилась 15-та зустріч у форматі «Рамштайн». Яку зброю отримає Україна

20 вересня 2023 4 хвилин читання

19 вересня у Німеччині закінчилася 15-та зустріч Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн». Міністр оборони США Ллойд Остін виступив на відкритті зустрічі і наголосив, що основне завдання — допомогти Україні сформувати потужний потенціал, який дозволить відбити будь-яку агресію у майбутньому. 

Чого очікують від «Рамштайну-15», ми писали тут. 

SPEKA провела текстову трансляцію заходу. 

Рамштайн-15. Зброя для України

Відкриття «Рамштайну-15»: що сказав міністр оборони США Ллойд Остін

Нам шкода, але цей блок не підтримується в AMP версії, перейдіть за посиланням,щоб побачити повну версію.

Ллойд подякував Естонії, Данії, Люксембургу, Польщі, Німеччині, Нідерландам за їхню роль у тренуванні українських військових. 

США проводитимуть навчання українських пілотів на винищувачах F-16

Остін також оголосив, що підтримка США не обмежиться лише подоланням російської агресії, а буде тривалою та довгостроковою для України. 

Танки M1 Abrams скоро будуть в Україні. Нагадаємо, Джо Байден пообіцяв Україні 31 «Абрамс» у січні. 

Основні теми зустрічі та підсумки від міністра оборони України 

За результатами зустрічі міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що союзники домовились започаткувати Capabilities Coalition (Коаліцію спроможностей) основна мета якої — підготувати Сили оборони України майбутнього. Зосереджуватись коаліція буде переважно на  таких питаннях:

  • протиповітряна оборона;
  • артилерія;
  • авіація;
  • ВМС;
  • бронетехніка.

Яку нову зброю отримала Україна за підсумками 15-го «Рамштайну»

Танки від Данії, снаряди та радари від Литви і Великої Британії

Данія передасть Україні ще 45 танків: 30 Leopard-1 та 15 Т-72. Окрім того, Велика Британія пообіцяла  «десятки тисяч» додаткових артилерійських снарядів. Литва ж надасть системи підриву, радари морського огляду та боєприпаси до протитанковових гранатометів.

Пакет допомоги від Німеччини на 400 млн євро

Німеччина до кінця року планує підготувати ще 10 тис. українських солдатів. Також під час зустрічі представники уряду повідомили про нову воєнну допомогу Україні, загальна вартість якої понад 400 млн євро. До пакета входять: 

  • 200 броньованих машин типу MRAP із захистом від мін;
  • 50 надводних дронів;
  • 480 ракет із протитанковими мінами АТ2 до РСЗВ MARS;
  • 300 тисяч 155-мм снарядів; 
  • 105 тисяч 120-мм снарядів; 
  • системи розмінування та інше.
Машини із захистом від мін MRAP Dingo ATF

Норвегія передасть Україні 50 гусеничних вантажівок NM199

Міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам на зустрічі Контактної групи з оборони України повідомив, що Норвегія передасть Україні приблизно 50 гусеничних вантажівок NM199. 

Гусенична вантажівка M548 

Чи отримає Україна ракети та снаряди великої дальності

На жаль, зустріч не принесла особливих новин щодо нових видів зброї. Америка повідомила, що прибуття перших танків M1 Abrams до України очікується невдовзі, але точних дат досі немає.

Невирішеним залишилося питання щодо німецьких авіаційних ракет Taurus. На початку вересня з'явилась інформація, що канцлер Німеччини Олаф Шольц особисто блокує постачання Україні. Крилаті ракети Taurus мають дальність до 500 км. 

Напередодні зустрічі керівник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що це питання на столі у канцлера. Невдовзі після цього Кулеба також мав зустріч зі своєю німецькою колегою Анналеною Бербок та заявив, що процес ухвалення рішення в Німеччині просувається вперед.

Також на зустрічі не було нових рішень щодо надання Україні американських далекобійних ракет ATACMS. Однак наступного дня в інтерв'ю каналу CNN президент Володимир Зеленський заявив, що переговори щодо ATACMS між США та Україною «на фінішній прямій». 

Ракети ATACMS та реактивна система залпового вогню HIMARS