Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

П’ять істин про маркетинг, які має знати кожен власник бізнесу

Victoria Alex
Victoria Alex Співзасновниця маркетингової агенції Vizzuell
24 квітня 2024 7 хвилин читання

Власники бізнесу мають звертати увагу на багато речей, одна з яких — маркетинг. У своїй колонці для Medium співзасновниця маркетингової агенції Vizzuell Вікторія Алекс розповідає про п’ять важливих речей про маркетинг, які має розуміти кожен бізнесмен.

Публікація на Facebook чи в Instagram — це не маркетинг

Таке твердження стосується будь-якої соцмережі, але оскільки ми згадали Facebook, я скористаюся хвилиною, щоб поділитися кількома прикладами цього каналу.

Facebook — одна з найбільш зрілих платформ соціальних мереж. Коли ви говорите про маркетинг у соцмережах, ви радше маєте на увазі: «Я хочу розвиватися у Facebook», — настільки це популярно. Здається, що кожна компанія має бути там. Навіть попри те, що органічне охоплення постів бізнес-профілю на платформі становить приблизно 1%.

Подумайте про це: щодня на Facebook завантажується понад 300 млн фотографій. Ви вірите, що один ваш пост має шанс? 

Уже лише від цих фактів ви мали б зневіритися у тому, що поодинокі пости у соцмережах можуть привести до успіху в бізнесі. Мені вдалося вас переконати? Якщо ні, дайте мені ще одну спробу.

Лайки та підписники не перетворяться на реальні гроші, якщо у вас немає надійної стратегії, як це зробити. Без стратегії ви приречені.

Маркетингова стратегія у соцмережах не починається з посту. Вона починається з визначення особистості вашого клієнта. Це дасть вам інформацію про те, які соціальні платформи відвідує ця людина. Які її інтереси та що її хвилює. 

Візьміть до уваги ці два моменти:

  • Різні люди використовують різні платформи.
  • Різні платформи потребують різного контенту.

Дайте відповідь на такі запитання:

  • Хто є користувачами платформи і що є вашим продуктом?
  • Чи потрібно вам бути там?
  • Чи підкріплені ваші пости дослідженнями? Чи вони просто з’являються у вашій голові?
  • Чи є пост частиною більшої системи, яка може постійно генерувати контент?

Озброївшись усією цією інформацією, ви можете побудувати цілу стратегію і розподілити свої зусилля між платформами.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Виберіть, які форми контенту підходять для кожної конкретної платформи. Приголомшлива кількість людей перепощують контент з однієї платформи на іншу без найменших змін. Якщо ваш гуру маркетингу робить це, звільніть його. Негайно. 

Логотип — це не бренд

Логотип — важлива частина брендингу. Але логотип — це не бренд.

Дозвольте навести приклад із штучним інтелектом. Ви відкриваєте генератор зображень. Пишете, яку людину хочете побачити. І от у вас є її зображення. 

Але хто ця людина? Як вона мислить? Які її цінності, переконання, мотиви та бажання? Що не дає їй спати вночі? Як вона п’є каву чи, можливо, взагалі не п’є її? 

Ви зрозуміли суть. Ця людина не існує поза цією картиною. Так само як і ваш бренд, якщо це лише логотип.

Я не хочу, щоб ця стаття була уроком брендингу, тому зупинюся на цьому. Просто майте це на увазі: якщо хтось пропонує вам логотип, обов’язково з’ясуйте у них, чи можуть вони створити для вас повністю фірмовий стиль.

В ідеалі маркетинг має починатися ще до того, як з’являється продукт або навіть компанія

Якщо ви чекаєте на плато продажів, щоб почати маркетингові активності, ви запізнилися. Так, я розумію, у вас малий бізнес. Звичайно, є більш нагальні витрати. Але вам не потрібна мільйонна маркетингова кампанія.

Що вам потрібно, то це знати своїх клієнтів і свій продукт. Ваші зусилля варто спрямувати на вдосконалення продукту, щоб завжди тішити клієнта. Решта додасться.

В ідеалі вам слід найняти маркетингову агенцію від самого початку. Або знайти фрилансера, який знає свою справу. Так ви не будете створювати непослідовні меседжі. Або, що ще гірше, не почнете пропонувати продукти, які не продаються.

Маркетологи — не чарівники, і не все можна виправити. У такому разі вони можуть навіть запропонувати ребрендинг.

Кожна взаємодія з клієнтом — це маркетинг

Кожну точку контакту клієнта з вашим продуктом чи послугою я називаю маркетингом. Це може бути хороша реклама або погана реклама.

Тобто ви не можете натиснути кнопку «скасувати». У реальному житті і у бізнесі цієї кнопки не існує.

Усе, що ви або ваші співробітники робите або не робите, усе, чим є чи не є ваш продукт або послуга, формує імідж вашого бренда в очах ваших клієнтів:

  • Співробітник безвідповідально їздить на брендованому автомобілі компанії — погана реклама.
  • Ви не відповідаєте на електронні листи вчасно або не даєте чіткого зворотного зв’язку про те, коли слід очікувати відповідь — погана реклама.
  • Ви сперечаєтеся з клієнтами у відгуках в Google — погана реклама.
  • Я пишу цю статтю з логотипом моєї компанії як заголовок — сподіваюся, це хороша реклама.

Постпродажний маркетинг так само важливий, як і допродажний

Я бачу, як багато власників бізнесу зациклені на продажах. Вони отримують свої продажі, а що далі? Чи повернуться ці клієнти? Я маю на увазі повторну покупку, а не для того, щоб поскаржитися чи попросити повернути гроші.

Я впевнена, що ви чули про це. Завоювати нового клієнта коштує у 5-6 разів дорожче, ніж утримати вже наявного. Ми всі це знаємо. І все ж чому так мало компаній щось із цим роблять?

Ви завжди можете показати клієнтам, що ви дбаєте про них та їхній досвід.

Навіть якщо у вас немає бюджету. Просто будьте ввічливі, перевіряючи їх після продажу. Переконайтеся, що все гаразд. Не чекайте негативних відгуків. Якщо ви будете дотримуватися цієї поради, то зможете вирішити навіть ті проблеми, які ніхто не очікував від вас. Читайте: підвищення лояльності.

А якщо ви велика компанія з глибокими кишенями, у вас немає виправдання. Вам потрібно інвестувати у маркетинг утримання клієнтів.

Що більша покупка, то більше ваші клієнти зацікавлені у позитивному досвіді. Тому вони потребують більше запевнень у тому, що вибір був правильним. Ви повинні бути поруч і запевнити їх, що ваш продукт чи послуга справді був найкращим. 

Замість висновку

Як власник бізнесу, ви не зобов’язані бути експертом з маркетингу. Якщо ви не можете дозволити собі співпрацювати з маркетинговою агенцією від самого початку, це також зрозуміло. Просто переконайтеся, що кожна дія, яку ви робите для просування вашого бізнесу, зважає на клієнта.

Візьміть собі за звичку запитувати себе: як це вплине на мого клієнта? І як це вплине на мій імідж?

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

9 помилок під час просування застосунку

Сергій Коноплицький 8 годин тому

Випивка — так: Таїланд хоче переглянути свої обмеження на алкоголь

Владислав Паливода 16 годин тому

Як побудувати бренд спортсмена: п'ять кроків wow-маркетингу

Єлизавета Нечет 2 липня 2024 17:43

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41