Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Польські дослідники відтворили «кота Шредінгера»

Богдан Камінський
Богдан Камінський
12 вересня 2023 2 хвилин читання

Дослідники з Варшавського університету здійснили дробове перетворення Фур'є оптичних імпульсів за допомогою квантової пам'яті, що містило реалізацію перетворення на стані «кота Шредінгера».

Робота опублікована в журналі Physical Review Letters.

Дробове перетворення Фур'є — це метод, який використовують для переходу від опису хвилі в часовій зоні до її опису в частотній зоні. Це особливо корисно для галузей на кшталт спектроскопії та телекомунікації, де точність і швидкість мають вирішальне значення. Вона дозволяє розробляти спектрально-часові фільтри для усунення шуму та алгоритми, які можуть точно розрізняти імпульси різної частоти.

Для виконання цього перетворення дослідники використовували квантову пам'ять на основі хмари атомів рубідію, поміщених у магнітооптичну пастку. Квантова пам'ять мала здатність зберігати компоненти різних частот у різних частинах хмари. Під час запису, зчитування та зберігання оптичний імпульс піддавався впливу часової та частотної лінз, які ефективно застосовували квадратичну фазу до сигналу.

Команда розробила програмований пристрій, який дозволив реалізувати часові та частотні лінзи у широкому діапазоні параметрів. Попри труднощі, пов'язані з роботою з крихкими двоімпульсними станами, дослідники успішно виконали операції над станами «кота Шредінгера».

Дослідники у лабораторії представляють ротацію станів кота Шредінгера. Під час проєкту жоден кіт не постраждав Дослідники у лабораторії представляють ротацію станів кота Шредінгера. Під час проєкту жоден кіт не постраждав

Розроблений дослідниками метод потребує перенесення на інші довжини хвиль і діапазони параметрів. Проте він має потенціал відігравати вирішальну роль у телекомунікаціях, зокрема, в оптичних приймачах у сучасних мережах, як-от оптичні супутникові лінії зв'язку.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Apple заблокувала експлойт iMessage, який дозволяв користуватися сервісом на Android

Богдан Камінський 8 хвилин тому

«Блокнот» у Windows 11 отримає підрахунок символів

Богдан Камінський 29 хвилин тому

Американський регулятор перевірить співпрацю Microsoft та OpenAI

Богдан Камінський 2 години тому

Ілон Маск припустив повернення прихильника теорії змови Алекса Джонса назад в Х

Богдан Камінський 3 години тому

Керівник дизайну iPhone та Apple Watch йде у відставку — Bloomberg

Богдан Камінський 3 години тому