Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Першу термоядерну електростанцію планують побудувати у Німеччині

Владислав Паливода
Владислав Паливода Новинар SPEKA
29 квітня 2024 2 хвилин читання

Перша термоядерна електростанція може з'явитися у Німеччині до 2040 року. Про нову програму фінансування досліджень ядерного синтезу оголосило Міністерство освіти та досліджень країни (BMBF), пише GlobalData

За даними міністерства, програма фінансування стосується як технології так званого магнітного утримання, так і лазерного термоядерного синтезу

Мета проєктного фінансування — розвиток технологій, компонентів і матеріалів, необхідних для термоядерної електростанції на першому етапі до початку 2030-х років. На другому етапі основна увага приділятиметься інтеграції у проєкт електростанції.
Міністерство освіти та досліджень Німеччини (BMBF)

Ядерний синтез нагріватиме два легкі ядра водню до надвисоких температур, щоб  об'єднати їх у велике ядро, яке вивільнятиме енергію, що може використовуватися для виробництва електроенергії. 

Має відмінність із традиційним ядерним поділом, де важке ядро розщеплюється на два менших. 

До того ж традиційний ядерний поділ залишає ядерні відходи, які важко утилізувати, що не буде робити термоядерний синтез. 

Потенціал ядерного синтезу для виробництва величезної кількості енергії прагнуть використати не тільки у Німеччині, а й у країнах по всьому світу. Так, США кілька разів досягали реакцій запалювання ядерного синтезу. 

Енергетична криза показала нам, наскільки важливим є чисте, надійне та доступне енергопостачання, а термоядерний синтез — це величезна можливість вирішити всі наші енергетичні проблеми.
Беттіна Штарк-Ватцінґер, міністерка освіти й досліджень Німеччини

Німеччина збільшить на $407 млн фінансування досліджень термоядерного синтезу. Разом із фінансуванням інших установ до 2028 року на проєкт виділять понад $1 млрд.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Amazon витратить на хмарні технології у Німеччині $11 млрд

Владислав Паливода 13 годин тому

Україна отримає новий німецький танк Frankenstein

Владислав Паливода 18 червня 2024 10:23

Ще одна система Patriot з’явиться в Україні

Владислав Паливода 31 травня 2024 21:15

Rheinmetall отримав замовлення на 300 млн євро через війну в Україні

Владислав Паливода 24 травня 2024 17:34

Німеччина надала Україні Leopard 1A5

Олеся Дерзська 24 травня 2024 16:17