Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Пентагон стурбований тим, що росіяни використовують Starlink в Україні

Вікторія Рудзінська
Вікторія Рудзінська Новинарка SPEKA
10 травня 2024 2 хвилин читання

Представники Пентагону висловили серйозне занепокоєння стосовно використання російськими військовими терміналів SpaceX Starlink у війні проти України.

Про це повідомляє Bloomberg.

За словами керівника відділу космічної політики Міністерства оборони США Джона Пламба, США активно співпрацюють з урядом України та SpaceX, щоб уникнути незаконного використання російськими військовими терміналів Starlink. Пламб також підкреслив, що ця проблема залишається актуальною, оскільки росія може продовжити спроби використання Starlink у своїх військових операціях.

Представник Міністерства оборони відмовився уточнювати конкретні тактики або методи боротьби з цим явищем. Проте він наголосив на успішних відносинах із SpaceX та заявив, що компанія є надійним партнером у наданні послуг, корисних для Міністерства оборони.

Згідно із повідомленням, термінали Starlink продовжують рекламуватися та продаватися у росії через електронні платформи, хоча спостерігаються збої з підключенням користувачів у цій країні.

Наслідком цього є звернення сенатора-демократа Елізабет Воррен до Пентагону з вимогою утриматися від використання Starlink у росії та інших неавторизованих регіонах, зазначивши, що це загрожує національній безпеці США та їхніх союзників.

Ця ситуація потребує нагального перегляду та вдосконалення стратегій використання космічних технологій у військових операціях, щоб уникнути можливих загроз для безпеки та стабільності у світі.

За словами міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, до травня 2022 року Україна отримала 10 тис. терміналів Starlink, які забезпечують важливий зв’язок у війні з російськими загарбниками. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

SpaceX готується до запуску 22 супутників Starlink з Флориди

Вікторія Рудзінська 18 годин тому

Starship від SpaceX повернувся з космосу — чому це важливо?

Сергій Коноплицький 7 червня 2024 16:26

Новий космічний політ: SpaceX готує до запуску Starship 6 червня

Вікторія Рудзінська 4 червня 2024 19:02

SpaceX продовжує запускати супутники Starlink: третя місія за два дні

Вікторія Рудзінська 24 травня 2024 12:25

T-Mobile і SpaceX провели перший демонстраційний запуск прямого супутникового зв'язку

Вікторія Рудзінська 22 травня 2024 17:09