NASA змоделювало зіткнення супутників Сатурна, щоб розкрити походження його кілець — відео

1 жовтня 2023 2 хвилин читання

Дослідники NASA змоделювали близько 200 зіткнень між крижаними супутниками-попередниками Сатурна, щоб з'ясувати, як саме утворилися кільця навколо цієї планети, повідомляє NASA.

Для моделювання дослідники використали суперкомп’ютер Distributed Research using Advanced Computing (DiRAC) та відкритий код моделювання SWIFT. 

Раніше подібні експерименти вже проводилися, але точність обчислень цього дослідження у понад 100 разів перевищує точність попередніх.

Кільця Сатурна знаходяться близько до планети, в межах межі Роша, де сила тяжіння планети достатньо потужна та може розбити гірські породи або крижини, що наближаються до неї, на дрібні частинки. Однак матеріали, що знаходяться за межею Роша, можуть об'єднуватись і утворювати нові супутники.

Результати моделювання показали, що в різних сценаріях зіткнення лід, необхідний для утворення кілець, поширюється в межу Роша, де може осідати в кільця.

Також моделювання показало, що супутники могли зіткнутися через вплив гравітації Сонця, яка поступово змінювала їх орбіти. Така деформація орбіт може призвести до зіткнень супутників, коли їх орбіти перетинаються.

Крім того, дослідники зрозуміли, чому кільця Сатурна складаються переважно з льоду. Під час зіткнень супутників, гірські породи в ядрах розсіюються складніше, а лід може легше розсіюватися на орбіти і утворювати кільця. 

Нам шкода, але цей блок не підтримується в AMP версії, перейдіть за посиланням,щоб побачити повну версію.