Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA показало Геловін в космосі – фото

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
31 жовтня 2023 5 хвилин читання

В ніч на Геловін NASA зібрало дванадцять фото космічних об’єктів, на яких вони мають вигляд призраків, відьом, упирів, зомбі та геловінських гарбузів. Пожахатись разом можна завдяки Space.com.

Обличчя призрака на Юпітері 

Космічний корабель NASA «Юнона» зняв жахливе «обличчя» на Юпітері під час нещодавнього прольоту повз планету-гігант. Це віхорь неподалік від північного полюсу газового гіганта. Сфотографована територія розташована вздовж термінатора Юпітера — лінії, що розділяє денну та нічну сторони планети, тому планета здається зникаючою на темному тлі космосу.

Обличчя призрака на Юпітері  Обличчя призрака на Юпітері 

Туманність “Рука Бога” 

Ця сяюча зелена рука належить не космічному зомбі. Це туманність «Рука Бога», пульсарна туманність вітру, утворена щільним залишком зірки, яка вибухнула в надновій.

Туманність "Рука Бога" Туманність "Рука Бога"

Череп чи скупчення галактик?

Здається, що космічний ШІ малював десь “Крик” Мунка. Але насправді це рентгенівське зображення скупчення галактик, відомого як скупчення Персея, зроблене обсерваторією Чандра.

Це не "Крик" Мунка, а скупчення Персея Це не "Крик" Мунка, а скупчення Персея

Космічні призраки чи хмара пилу?

Це не призраки, що втікають з хмари міжзоряного газу та пилу SH2-136. Освітлена темна туманність знаходиться на відстані приблизно 1200 світлових років від нас, у напрямку до сузір’я Цефея.

Призраки втікають з хмари міжзоряного газу Призраки втікають з хмари міжзоряного газу

Череп на Геловін у космосі

Як цей череп опинився в космосі? Радарне зображення астероїда 2015 TB145, який, за словами NASA, ймовірно, є мертвою кометою, було зроблено за допомогою обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко 30 жовтня 2015 року. Астрономи визначили, що астероїд, ймовірно, здійснює один оберт кожні 2,94 години і що він відображає лише 5 або 6 відсотків сонячного світла, яке потрапляє на нього.

Радарне зображення астероїда. Чи череп в космосі?  Радарне зображення астероїда. Чи череп в космосі? 

Туманність Зомбі Pac-Man

Планетарну туманність NGC 246 називають туманністю Черепа. Вона ховається в сузір’ї Кита приблизно за 1600 світлових років від Землі. Її називають «туманністю Череп», але деякі астрономи називають її «туманністю Пак-Мана». Здається, він відкушує космос.

Згодні, що ця туманність схожа на ПакМана? Згодні, що ця туманність схожа на ПакМана?

Туманність Голова Відьми

За оцінками, туманність Голова Відьми, названа так через схожість із профілем злої відьми, знаходиться на відстані сотень світлових років від нас у сузір’ї Оріона. 

Чіткий профіль відьми на Туманності Відьми Чіткий профіль відьми на Туманності Відьми

Око Саурона спостерігає за вами

Камера космічного телескопу Габбла NASA сфотографувала, як зірка Фомальгаут b обертається навколо своєї материнської зірки Фомальгаут. Ця туманність у формі злого ока, офіційно названа Фомальгаут, дійсно схожа на жахливе Око Саурона з творів Толкіна. Це око «обрамлене вогнем... пильним і уважним, а чорна щілина його зіниці відкривалася на ямі, вікні в ніщо».

Око Саурона — це подвійна зірка Фомальгаут Око Саурона — це подвійна зірка Фомальгаут

Обличчя на Марсі

Ці скелі на Марсі – напевно, найвідоміше зображення примарного обличчя. Оригінальне зображення «Обличчя на Марсі» було зроблене орбітальним апаратом NASA «Вікінг-1» 25 липня 1976 року. Проте це не обличчя, а просто дивна купа каміння.

Обличчя на Марсі чи просто скелі? Обличчя на Марсі чи просто скелі?

Туманність Голова Привида

NGC 2080, яку називають «Туманність Голова Привида», являє собою ланцюг областей зореутворення, розташованих на південь від туманності 30 Дорадус у Великій Магеллановій Хмарі, приблизно за 170 тис. світлових років від Землі. Його сяючі очі — це області зореутворення з гарячими згустками водню та кисню.

Ця туманність так і називається Голова Привіда Ця туманність так і називається Голова Привіда

Туманність Чорна Вдова

Зображення туманності Чорної Вдови зробив космічний телескоп Spitzer. Цей гігантський червоний космічний павук — найбільша чорна вдова, яку ми коли-небудь бачили! Але не переживайте — він не вкусить. Насправді це просто туманність, тобто хмара міжзоряного газу та пилу.

Величезний павук в космосі — туманність Чорна вдова Величезний павук в космосі — туманність Чорна вдова

Зірка-зомбі повертається до життя

Ця зомбі-зірка на ім'я Тихо колись була білим карликом або залишками наднової, яка вже вибухнула. Проте мертва зірка поглинула занадто багато маси з іншої сусідньої зірки та знову вибухнула у так званій надновій типу Ia. Фото зробила рентгенівська обсерваторія Чандра.

Колишня наднова Тихо Колишня наднова Тихо

Космічний гарбуз

Потоки випромінювання та частинок від масивної зірки O-типу вирізали глибокі виїмки в цій туманності, роблячи хмару газу та пилу схожою на Геловінський ліхтар з гарбуза. Насправді це частина Чумацького Шляху – хмара газу та пилу, спричинена відтоком радіації та частинок від масивної зірки O-типу, яка в 15-20 разів масивніша за Сонце.

Космічний гарбуз-ліхтарик Космічний гарбуз-ліхтарик
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Перший керівник з питань штучного інтелекту з'явився у NASA

Владислав Паливода 15 травня 2024 09:14

Hubble зробив найдетальніше фото галактики

Олеся Дерзська 14 травня 2024 17:37

Curiosity знайшов на Марсі ознаки можливого життя у далекому минулому

Дмитро Мухін 12 травня 2024 19:34

NASA Harvest допомагає моніторити вплив війни на сільське господарство

Олеся Дерзська 9 травня 2024 13:57

Колишній інженер NASA каже, що він винайшов двигун, який не потребує палива: як це можливо

Олександр Тартачний 2 травня 2024 12:06