Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення отримає додаткові повноваження на час воєнного стану: що проголосували депутати

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
16 серпня 2022 2 хвилин читання

Медійний регулятор запрацює на повну потужність під час воєнного стану. Про це повідомила заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Річ у тім, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей здійснення окремих повноважень Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення в умовах воєнного стану.

Після фінального ухвалення законопроєкту Нацрада зможе своїми актами:

  • Визначати порядок подання та розгляду заяв про видачу, продовження, переоформлення, анулювання ліцензій. При цьому залишається жорстка законодавча рамка щодо підстав для ухвалення рішення про анулювання ліцензій, видачу або відмову у видачі ліцензій.
  • Визначати порядок видачі та анулювання тимчасових дозволів на мовлення. Цей механізм дозволяє швидко заповнювати ніші у радіочастотному ресурсі, які виникають, коли якась організація припиняє мовлення.
  • Застосовувати штрафи за найбільш грубі порушення (порнографія, обмеження по дітях, заклики до війни, глорифікація ворога та ін.) у період дії воєнного стану за спеціальною процедурою. У разі повторного порушення обмежень щодо ворожого контенту Нацрада звертається до військового командування. 

Також серед оновлень до 2-го читання були такі правки:

  • у разі повторного протягом дії воєнного стану використання телерадіоорганізації для закликів до насильницької зміни конституційного ладу, глорифікації ворога, виправдання агресії тощо, регулятор звертатиметься до військового командування щодо анулювання ліцензії;
  • на офіційному вебсайті регулятора у розділі, де відображатиметься інформація щодо розгляду питання про порушення, вчинені ліцензіатами (час та місце розгляду), буде розміщено й електронні копії документів, які підтверджують наявність ознак порушення. 

Нагадаємо, раніше в НСЖУ заявили про відсутність діалогу з владою під час обговорення законопроєкту «Про медіа».

0
Прокоментувати
Інші матеріали

В Україні з'явився застосунок для журналістів з вакансіями, проєктами та грантами

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 17:44

Ринок нерухомості України: хто в топі та про що говорять в медіаполі

LOOQME company 9 вересня 2022 16:54

Пункти обміну валют працюватимуть під обовʼязковим відеонаглядом з 1 вересня – вимога НБУ

Євген Муджирі 25 серпня 2022 09:27

Кабмін розгляне відповідність законопроєкту «Про медіа» положенням директиви ЄС, на виконання якої проєкт писався

Євген Муджирі 18 серпня 2022 15:42

Американський сайт новин Axios продали за $525 млн: що з ним буде далі

Євген Муджирі 9 серпня 2022 09:35