Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

На Місяці знайшли докази загибелі динозаврів від астероїда

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
29 вересня 2022 2 хвилин читання

На супутнику Землі знайшли сліди удару астероїда, який стався приблизно 66 млн років тому. Саме тоді наша планета зазнала нищівного удару астероїда Чиксулуб, який спричинив загибель динозаврів. 

Вчені з Центру космічної науки та технологій (SSTC) Університету Кертіна в Австралії дослідили мікроскопічні скляні кульки у зразках місячного ґрунту, доставлених на Землю китайською місячною місією «Чан'е-5» у 2020 році.

Вони утворилися під впливом надвисоких температур та тиску, спричинених ударами метеоритів. Це означає, що дослідники можуть реконструювати хронологію місячних бомбардувань, оцінивши вік цих «намистин».

При цьому команда SSTC виявила, що як час, так і частота зіткнень астероїдів з Місяцем збігається з ударами «космічного каміння» на Землю, а це може дати уявлення про еволюцію нашої планети. Деякі місячні скляні «намистини» утворилися приблизно 66 млн років тому — саме у той час, коли астероїд, відомий як імпактор Чиксулуб, зіткнувся з Землею, що призвело до загибелі динозаврів.

Відкриття показує, що великі удари в передісторію Землі не були ізольованими подіями. Падіння астероїдів на Місяць мільйони років тому відповідають великим ударам «космічного каміння» тут, на Землі, зокрема масивне зіткнення, що знищило динозаврів. Ці удари астероїдів супроводжувалися серією дрібніших ударів як тут, так і на Місяці, поверхня якого вкрита більш ніж 9000 кратерами, залишеними ударами космічного каміння.

Дослідження допоможе астрономам краще зрозуміти динаміку внутрішньої частини Сонячної системи та розрахувати ймовірність того, чи буде наша планета вражена потенційно руйнівними астероїдами у майбутньому.

Раніше ми розповідали, що з'явилися перші фото та відео зіткнення космічного корабля DART з астероїдом Діморфос.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA опублікувало короткометражку про місію Artemis I

Катерина Колонович 1 грудня 2022 09:47

SpaceX запустила 11 двигунів ракети Starship Super Heavy перед тестовим польотом

Катерина Колонович 30 листопада 2022 11:23

SpaceX запускає місію NASA Lunar Flashlight: де дивитися трансляцію

Катерина Колонович 29 листопада 2022 11:35

Космічний корабель Orion зняв Землю та Місяць разом

Катерина Колонович 29 листопада 2022 08:49

Orion побив рекорд місії Apollo 13: відлетів найдалі від Землі

Катерина Колонович 28 листопада 2022 09:26