На Місяці знайшли докази загибелі динозаврів від астероїда
На супутнику Землі знайшли сліди удару астероїда, який стався приблизно 66 млн років тому. Саме тоді наша планета зазнала нищівного удару астероїда Чиксулуб, який спричинив загибель динозаврів.
Вчені з Центру космічної науки та технологій (SSTC) Університету Кертіна в Австралії дослідили мікроскопічні скляні кульки у зразках місячного ґрунту, доставлених на Землю китайською місячною місією «Чан'е-5» у 2020 році.
Вони утворилися під впливом надвисоких температур та тиску, спричинених ударами метеоритів. Це означає, що дослідники можуть реконструювати хронологію місячних бомбардувань, оцінивши вік цих «намистин».
Підписуйтеся на наші соцмережі
При цьому команда SSTC виявила, що як час, так і частота зіткнень астероїдів з Місяцем збігається з ударами «космічного каміння» на Землю, а це може дати уявлення про еволюцію нашої планети. Деякі місячні скляні «намистини» утворилися приблизно 66 млн років тому — саме у той час, коли астероїд, відомий як імпактор Чиксулуб, зіткнувся з Землею, що призвело до загибелі динозаврів.
Відкриття показує, що великі удари в передісторію Землі не були ізольованими подіями. Падіння астероїдів на Місяць мільйони років тому відповідають великим ударам «космічного каміння» тут, на Землі, зокрема масивне зіткнення, що знищило динозаврів. Ці удари астероїдів супроводжувалися серією дрібніших ударів як тут, так і на Місяці, поверхня якого вкрита більш ніж 9000 кратерами, залишеними ударами космічного каміння.
Дослідження допоможе астрономам краще зрозуміти динаміку внутрішньої частини Сонячної системи та розрахувати ймовірність того, чи буде наша планета вражена потенційно руйнівними астероїдами у майбутньому.
Раніше ми розповідали, що з'явилися перші фото та відео зіткнення космічного корабля DART з астероїдом Діморфос.