Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

З'явилися перші фото та відео зіткнення космічного корабля DART з астероїдом Діморфос

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
28 вересня 2022 3 хвилин читання

Знімки з космічного зонда LICIACube показують астероїд через кілька хвилин після зіткнення. Сам зонд був у складі місії DART, пролетівши біля Діморфоса на безпечній відстані приблизно 50 км.

Космічний корабель NASA під назвою DART протаранив астероїд Діморфос увечері 26 вересня, щоб вчені зрозуміли, чи можна завдяки удару штучного об'єкта змінити орбіту та швидкість астероїда. Зіткнення відбулося за розрахунками, уже опублікували знімки пари Дідімос-Діморфос після удару.

Фотографії зроблені з борту космічного зонда LICIACube. Цей легкий (14 кг) апарат для візуалізації астероїдів, наданий Італійською космічною агенцією, має розмір портфеля. Він стартував у складі космічного корабля DART, а 11 вересня відокремився, щоб пролетіти біля Діморфоса на безпечній відстані 55 км за кілька хвилин після зіткнення.

Зображення демонструє викид яскравого матеріалу з поверхні Діморфоса після зіткнення. Дідімос на передньому плані Зображення демонструє викид яскравого матеріалу з поверхні Діморфоса після зіткнення. Дідімос на передньому плані

 Отримані зображення дають змогу порівняти систему астероїдів Дідімос-Діморфос до і після зіткнення, а також демонструють яскраві уламки Діморфоса після удару.

На перших зображеннях з LICIACube видно величезні шлейфи уламків, що вириваються з Діморфоса після зіткнення. Ці знімки науковці ще не проаналізували, але згодом вони розкриють інформацію про внутрішню структуру астероїда та про те, яка його частина була зруйнована внаслідок зіткнення.

Астрономи з обсерваторії Les Makes на французькому острові Ла-Реюньйон в Індійському океані також поділилися серією зображень, на яких видно, як астероїд стає яскравішим під час удару, а також хмара матеріалу, яка згодом відокремилася від його поверхні. Фото змонтували у коротке відео, яке можна переглянути нижче.

Це було ключем до з'ясування того, як зіткнення вплинуло на сам астероїд, і визначення того, чи змінилася його орбіта. За кілька днів вчені зможуть сказати, як змінилася орбіта Діморфоса навколо Дідімоса після удару.

Ані Діморфос, ані Дідімос не становлять загрози для Землі. Але аналіз того, наскільки космічний корабель DART змінив орбіту Діморфоса, може дати інформацію про методи захисту Землі у разі такого випадку. Вченим знадобиться два місяці, щоб остаточно обчислити, як змінилися орбіта та швидкість Діморфоса вналідок удару.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Orion надіслав нові детальні фото Місяця високої якості

Катерина Колонович 8 грудня 2022 11:09

Космічний корабель Orion облетів Місяць та прямує до Землі

Катерина Колонович 6 грудня 2022 08:43

NASA створила сайт, на якому можна стежити за місією Artemis 1

Катерина Колонович 5 грудня 2022 13:19

NASA опублікувало короткометражку про місію Artemis I

Катерина Колонович 1 грудня 2022 09:47

SpaceX запустила 11 двигунів ракети Starship Super Heavy перед тестовим польотом

Катерина Колонович 30 листопада 2022 11:23