Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Міноборони України замовить танки «Оплот»: подробиці

Максим Красіков
Максим Красіков Редактор стрічки новин
12 травня 2023 3 хвилин читання

Міноборони замовить українські танки «Оплот» для ЗСУ. Він випускається Харьківським танковим заводом ім. Малишева.

Про це повідомляє прес-служба КМУ, посилаючись на слова міністра оборони Олексія Резнікова.

«Я переконаний, що в танковій коаліції у перших рядах повинен бути саме український танк, як-от БМ «Оплот». На фронті обов’язково має бути броньований кулак, адже найголовніша цінність – це збереження життя наших захисників і захисниць. Щоб вони могли захищати нас, щоб вони не втрачали своє здоров’я, їм потрібна броньована техніка. Я люблю кухню і музику різних народів світу, але в промисловості я залишаюся промисловим українопротекціоністом»— сказав Міністр.

Які характеристики «Оплоту»

Підписуйтеся на наші соцмережі

«Оплот» здатний розвивати швидкість до 70 км на годину. Головна зброя – 125-міліметрова гармата. Вона вражає цілі на відстані до 5 км і, окрім звичайних снарядів, стріляє керованими ракетами.

Скількі танків «Оплот» має Україна на сьогодні

За загальновідомим даними, станом на 2021 рік Україна має на озброєнні лише один танк «Оплот». Також танк «Оплот» перебуває на озброєнні у США.

У 2018-му «Укроборонпром» виконав контракт на постачання 49 «Оплотів» для армії Таїланду.

Міноборони України у 2009 році замовило 10 танків Оплот-М. Вартість укладеного контракту становить 295 млн грн. З цього контракту був побудований лише один танк. У 2014 році Міноборони планував закупити вже 200 танків до 2025 року. Для цього було виділено кредит підприємству 1 млрд грн та 300 млн грн, конфіскованих у екс-президента Віктора Януковича.

В березні 2018 року генеральний директор ДК «Укроборонпром» Павло Букін повідомив, що замовлення на виготовлення БМ «Оплот» вже виконується, але точна кількість замовлених машин є державною таємницею, а перша партія буде виготовлена вже у 2019 році.

Проте в жовтні 2020 року генеральний директор ДП «Завод імені Малишева» Василь Крилас повідомив, що роботи над імпортозаміщенням складових танка, які до того виготовляли в Росії, досі тривають, а міністерство оборони України буде готове замовляти танк лише за умови повного імпортозаміщення.

В грудні 2020 року заступник міністра оборони Олександр Миронюк повідомив, що триває дослідно-конструкторська робота «Бастіон» в рамках якої йде імпортозаміщення цієї машини. Дослідний зразок, має бути отриманий у 2023 році.

.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Секрети успішних публічних виступів: як подолати страх сцени?

Олеся Руденко 20 березня 2025 13:45

Як зацікавити роботодавця за 30 секунд: Elevator Pitch

Олеся Руденко 21 березня 2025 08:41

Операційний менеджмент у стилі ніндзя: як керувати процесами, залишаючись непомітним

Polina Salnikova 20 березня 2025 16:30

Що таке ліквідація у трейдингу та як її уникнути

Alan Roney 20 березня 2025 10:21

Маленька, але потужна: як створити невелику технічну команду, яка замінить пів сотні людей

Сергій Марієха 21 березня 2025 11:54