Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Meta заперечує, що Netflix читав приватні повідомлення користувачів у Facebook

Олена Черкасець
Олена Черкасець
3 квітня 2024 3 хвилин читання

Компанія Meta відкидає звинувачення у тому, що надала Netflix доступ до особистих повідомлень користувачів у Facebook.

Про це повідомляє TechCrunch.

Позов, який недавно з'явився на X, після того, як власник компанії Ілон Маск посилив численні пости про це і відповів «Вау» і «Ага». 

У позові зазначається, що Facebook, Meta і Netflix мали особливі відносини, а також що Netflix мав доступ до API вхідних повідомлень Meta, що дозволяло стримінговому сервісу отримувати доступ до API приватних повідомлень користувачів Facebook. 

Meta заперечує ці звинувачення і заявляє, що Netflix не мав доступу до особистих повідомлень користувачів. 

Директор з комунікацій Meta Енді Стоун перепостив оригінальний пост X із заявою, в якій він відкидає ці звинувачення. 

«Шокуюча неправда. Meta не передавала приватні повідомлення користувачів Netflix. Угода дозволяла людям писати своїм друзям на Facebook про те, що вони дивилися на Netflix, прямо з додатку Netflix. Такі угоди є звичайною практикою в індустрії».
Енді Стоун

Meta стверджує, що Netflix мав лише програмний доступ до повідомлень користувачів, але не використовував його, щоб читати приватні повідомлення.

Окрім допису Стоуна, Meta не надала жодних інших коментарів.

Meta уже обвинувачували за доступ до повідомлень користувачів 

У 2018 році газета The New York Times повідомляла, що Netflix і Spotify могли читати приватні повідомлення користувачів, згідно до документів, які вона отримала. 

Тоді компанія Meta спростувала ці твердження та пояснила, що Netflix і Spotify мали доступ до API, які дозволяли користувачам надсилати друзям повідомлення про свою активність на Spotify або Netflix, безпосередньо з відповідних додатків, і наголошувала, що це вимагало згоди користувачів.

У блозі зазначається, що жодна третя сторона не отримувала доступ до  приватних повідомлень користувачів або можливості писати повідомлення без їхньої згоди. Інформація про передачу приватних повідомлень партнерам не відповідає дійсності.

Messenger не впроваджував наскрізне шифрування за замовчуванням до грудня 2023 року, що унеможливило б подібні заяви, оскільки вони не залишали б місця для сумнівів. Відсутність зашифрованих комунікацій у поєднанні з доступом до поштових скриньок на читання/запис означає, що немає жодних гарантій того, що повідомлення були захищені, навіть якщо це не було в центрі уваги ділової домовленості.

Хоча Стоун применшує здатність Netflix стежити за приватними повідомленнями, варто зазначити, що стримеру був наданий такий рівень доступу, якого не мали інші компанії.

У документі стверджується, що Netflix мав доступ до «Titan API», приватного API Facebook, що дозволило йому інтегруватися з додатком для обміну повідомленнями Facebook. 

В обмін на доступ до API Inbox Netflix також погодився надавати соціальній мережі «письмовий звіт кожні два тижні» з інформацією про відправлення рекомендацій та кліки одержувачів, а також погодився зберігати конфіденційність угоди про API.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Сім’ї жертв теракту в Ювальде судяться з Activision та Meta

Олеся Дерзська 15 годин тому

Як видалити акаунти Меtа

Діана Полуніна 25 травня 2024 10:00

Meta та Google хочуть укласти ліцензійні угоди з голлівудськими студіями щодо інструментів ШІ

Вікторія Рудзінська 24 травня 2024 13:05

Розумні окуляри від Meta самостійно робитимуть публікації у соціальних мережах

Владислав Паливода 23 травня 2024 18:31

ШІ не заміна людському мозку

Олеся Дерзська 22 травня 2024 20:58