Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Канадські школи позиваються до TikTok, Snapchat і Meta: школярам заважають вчитись

Олена Черкасець
Олена Черкасець
29 березня 2024 3 хвилин читання

Чотири найбільші шкільні ради канадської провінції Онтаріо подали до суду на TikTok, Snapchat і Meta і вимагають відшкодувати збитки у розмірі понад 4 млрд канадських доларів ($2,9 млрд) за те, що соцмережі зривають освітній процес і заважають навчанню учнів.

Про це повідомляє APnews.

Йдеться про Окружну шкільну раду Торонто, Окружну шкільну раду Піл, Католицьку окружну шкільну раду Торонто та Окружну шкільну раду Оттави-Карлтона.

У позовах стверджується, що платформи Facebook та Instagram «створені для  того, щоб примусово зміниnи те, як діти думають, поводяться та навчаються».

Власником Facebook і Instagram є Meta Platforms Inc., Snap Inc. володіє SnapChat, а ByteDance Ltd. володіє TikTok.

Рейчел Чернос з Окружної шкільної ради Торонто каже, що вчителі та батьки помічають у дітей соціальну замкнутість, тривогу, проблеми з увагою, кіберзалякування та проблеми з психічним здоров’ям.

«Ці компанії спеціально створюють програми, що викликають у молоді звикання. Це призводить до серйозної шкоди, і ми не можемо просто мовчати і стояти осторонь».
Рейчел Чернос

Що відомо про судові позови на TikTok, Snapchat і Meta 

Десятки штатів у США, включаючи Каліфорнію та Нью-Йорк, також подають до суду на Meta через те, що її продукти, зокрема Instagram і Facebook, негативно впливають на молодь. Вони стверджують, що ці платформи сприяють кризі психічного здоров'я і спричиняють залежність від них.

Прес-секретар Snap Inc. Тоня Джонсон зазначила, що Snapchat створили для того, щоб допомагати користувачам залишатися на зв'язку з друзями, а не для виклику залежності.

Представники Meta і ByteDance не відреагували на запити щодо коментарів.

Що відомо про використання TikTok, Snapchat і Meta підлітками у США 

Питання, як підлітки США використовують соцмережі, є дуже актуальним, Згідно з дослідженням Pew Research Center, майже всі підлітки віком від 13 до 17 років у США користуються соціальними медіа-платформами, і близько третини з них використовують їх «майже постійно».

В травні 2023 року головний хірург США доктор Вівек Мерті закликав технологічні компанії, батьків і опікунів вжити «негайних заходів, щоб зараз же захистити дітей» від можливої шкоди, яку можуть завдати соціальні мережі.

Цими днями губернатор Флориди Рон ДеСантіс підписав закон, що забороняє створювати облікові записи в соціальних мережах для дітей до 14 років і вимагає згоди батьків для тих, хто має 14 або 15 років. Цей закон почне діяти з 1 січня 2025 року

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Сім’ї жертв теракту в Ювальде судяться з Activision та Meta

Олеся Дерзська 14 годин тому

Як видалити акаунти Меtа

Діана Полуніна 25 травня 2024 10:00

Розумні окуляри від Meta самостійно робитимуть публікації у соціальних мережах

Владислав Паливода 23 травня 2024 18:31

Російських пропагандистів обмежать у TikTok

Владислав Паливода 23 травня 2024 18:11

ШІ не заміна людському мозку

Олеся Дерзська 22 травня 2024 20:58