Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Лютий може побити рекордну кількість температурних рекордів

Юлія Мирська
Юлія Мирська
21 лютого 2024 2 хвилин читання

Лютий 2024 року може побити рекордну кількість теплових рекордів через зміни клімату, глобальне потепління та явище Ель-Ніньо, що призводять до підвищення температури на суші та в океанах по всьому світу, повідомляє The Guardian.

У середині лютого сплеск тепла став настільки помітним, що кліматичні мапи вийшли за традиційні межі, особливо це стосується температури поверхні моря, яка підвищилась до такого ступеня, що експертам важко пояснити, як саме це відбувається.

Планета нагрівається з пришвидшенням. Ми спостерігаємо швидке підвищення температури в океані, найбільшому резервуарі тепла у кліматі.
Джоел Хірші, помічник керівника відділу моделювання морських систем Національного океанографічного центру Великої Британії

Вчений з Університету Каліфорнії Зек Хаусфатер стверджує, що людство переживає найспекотніший лютий за всю історію спостережень, після рекордних січня, грудня, листопада, жовтня, вересня, серпня, липня, червня та травня.

За його словами, зростання температури в останні тижні може призвести до збільшення глобальної температури на планеті на 2 °C у порівнянні з доіндустріальним рівнем. Хоча це може бути короткочасний пік через вплив Ель-Ніньо, якщо це явище пройде, як у попередні роки, і після нього планета буде охолоджуватися. 

Однак Хаусфатер зазначив, що клімат став більш нестабільним і його зміни важче спрогнозувати.

Перша половина лютого шокувала метеорологів, оскільки було зафіксовано сплеск тисяч теплових рекордів на метеорологічних станціях по всьому світу, зокрема у Марокко, Південній Африці, Саудівській Аравії, Таїланді, Індонезії, Казахстані, Колумбії, Японії, Північній Кореї, на Мальдівах і у Белізі.

У Марокко 12 метеостанцій зафіксували температуру вищу за 33,9 °C, яка стала не лише національним рекордом для найспекотнішого зимового дня, але й також перевищила середню температуру для липня на понад 5 °C.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як штучний жир допоможе у боротьбі зі змінами клімату — Білл Гейтс

Владислав Миронович 13 березня 2024 14:00

В Атлантиці вперше за 200 років помітили сірого кита — фото

Юлія Мирська 13 березня 2024 11:09

Через глобальне потепління із супермаркетів Іспанії найчастіше крадуть оливкову олію

Юлія Мирська 12 березня 2024 10:19

Лютий 2024 року став найтеплішим лютим в історії

Юлія Мирська 8 березня 2024 10:08

Минула зима посіла третє місце у рейтингу найтепліших зим в історії Києва

Юлія Мирська 5 березня 2024 12:27