«Чужому» — 44. Як у культовому фільмі виглядали технології майбутнього

25 травня 2023 2 хвилин читання

Один із найстрашніших фільмів про космос «Чужий» вийшов на екрани 25 травня 1979 року. Події розгортаються у далекому майбутньому. Творці цієї класики сайфаю були уважними до деталей, згадаймо хоча б неперевершену дизайнерську роботу Ґіґера — моторошного біомеханічного чужинця. 

Нам шкода, але цей блок не підтримується в AMP версії, перейдіть за посиланням,щоб побачити повну версію.

SPEKA зібрала приклади того, як уявляли космічне майбутнє у 1979 році. 

  • За дизайн внутрішнього середовища корабля й футуристичного обладнання відповідав художник Рон Кобб. Він підійшов до завдання так, ніби займався промисловим дизайном. Усі деталі виглядають так, наче й справді є функціональними, наприклад, знаки безпеки для повітряних шлюзів.
Ескіз Кобба до «Чужого»
  • Нутрощі космічного корабля Nostromo не схожі на гладкі вихолощені судна, що часто показували у фантастичних фільмах до «Чужого». Крістофер Агіяр, дизайнер декорацій, згадував про задум корабля так:
«Камера блукає порожніми просторами потворного пошарпаного корабля Nostromo. Замість того щоб досліджувати світ навколо, як часто буває у науковій фантастиці, ми застрягли у занедбаних і заплутаних коридорах корабля. Це одразу додає страху і занепокоєння». 
Капітан Даллас й Мати (MU-TH-UR 6000MU-TH-UR 6000) / Кадр із фільму «Чужий» (1979)
  • MU-TH-UR 6000, або Мати, — штучний інтелект, що керував кораблем, поки екіпаж перебував у гіперсні, і спостерігав за людьми. Мати спілкувалася з екіпажем через спеціальну кімнату, доступ до якої мають лише офіцери вищого рівня.
  • Екіпаж Nostromo спілкується зі своїм ШІ-помічником за допомогою клавіатури, яка нагадує клавіатуру Apple II (цілком ймовірно, що це вона і є). 
  • Але, як дитя свого часу, «Чужий» грішить панелями з рядами кнопок та хаотичним миготінням вогників на них. На додаток ми бачимо у далекому майбутньому примітивну 8-бітну й векторну графіку. 
Панель з кнопками у фільмі «Чужий» (1979)

Щоправда, любимо ми «Чужого» не за технології.