Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Японські вчені збираються запустити у космос дерев’яний супутник

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
22 травня 2023 3 хвилин читання

Команда вчених з Університету Кіото та японського лісозаготівельного підприємства Sumitomo Forestry готуються запустити дерев’яний супутник у 2024 році.

Раніше вчені досліджували, чи екстремальна космічна атмосфера впливає на деревину. Тому у 2020 році команда спільно з Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA) відправила три типи деревини на Міжнародну космічну станцію для тестування. 

Панель із зразками дерева, яку 10 місяців тестували на Міжнародній космічній станції Панель із зразками дерева, яку 10 місяців тестували на Міжнародній космічній станції

Зразки дісталися до МКС і тестувалися впродовж десяти місяців у модулі Kibo JAXA. 

Попри екстремальне середовище космічного простору (значні зміни температури, вплив інтенсивних космічних променів і небезпечних сонячних частинок) випробовування не виявили розкладання, деформації та зміни маси деревини. Найкращі результати показала магнолія. 

Навіщо створювати дерев’яний супутник

Передбачення погоди, військова розвідка, високошвидкісний інтернет, прямі трансляції та безліч інших сфер залежать від супутників. Але вони також створюють багато реальних проблем як для внутрішнього, так і для зовнішнього середовища Землі.

Як і більшість інших космічних кораблів, коли супутники гинуть, вони часто перетворюються на дуже дороге сміття. Навіть зараз супутників та сміття від них настільки багато, що космічні кораблі та МКС іноді змушені змінювати маршрут, щоб маневрувати між ними.  

Також супутники, що вмирають, падають назад в атмосферу Землі та спалюють алюміній, високий рівень якого може створити нову діру в озоновому шарі атмосфери. Натомість дерев’яні аналоги не залишатимуть токсичних слідів і повністю згоратимуть в атмосфері. 

Хто вже створював дерев’яні супутники? 

Над подібною ідеєю працював ще спільний проєкт фінського стартапу Cubesat Arctic Astronautics та Європейського космічного агентства. Супутник під назвою WISA Woodsat належав до класу надмалих супутників (10x10x10 см) і створений з березової фанери. 

Надмалий дерев'яний супутник WISA Woodsat. Фото: wisaplywood.com Надмалий дерев'яний супутник WISA Woodsat. Фото: wisaplywood.com

Попри те що його сертифікували для польоту у 2021 році, запуск перенесли на 2022-й через доопрацювання радіообладнання. Станом на 2023 рік новин про запуск WISA Woodsat немає. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA може відправити людиноподібних роботів у космос

Юлія Мирська 26 вересня 2023 08:58

Телескоп Габбла зробив знімок галактики у сузір’ї Великої Ведмедиці — фото

Юлія Мирська 25 вересня 2023 12:12

Falcon 9 SpaceX виведе на орбіту ще 21 супутник Starlink: де та коли дивитися запуск

Юлія Мирська 25 вересня 2023 09:04

FAA пропонує правило для зменшення космічного сміття на навколоземній орбіті

Юлія Мирська 22 вересня 2023 13:51

Міжнародний кримінальний суд готується до розслідування кіберзлочинів

Артем Житкевич 21 вересня 2023 20:23