Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Не тільки Тюрінг та Гокінг. П'ять найкращих фільмів про науковців та науковиць

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
3 березня 2023 3 хвилин читання

Фізик Стівен Гокінг ще за життя став героєм байопіків, а до математика Алана Тюрінга привернув увагу фільм із Камбербетчем. Але є кіно і про інших новаторів. Розповідаємо, яке саме. 

Байопіки про науковців Байопіки про науковців

Людина, яка пізнала нескінченність / The Man Who Knew Infinity (2015)

Математик-самоук Срініваса Рамануджан був наполегливим. Він надіслав кільком англійським науковцям докази теорем. Один відповів, і Рамануджан вирушив у Кембридж перед самим початком Першої світової.

Повільна драма про звичайне життя надзвичайної людини заснована на книзі Роберта Канігеля. В ролі Рамануджана британський актор індійського походження Дев Пател. 

Трейлер фільму «Людина, яка пізнала нескінченність» / YouTube

Приховані фігури / Hidden Figures (2016)

Підписуйтеся на наші соцмережі

Початок 1960-х. Якщо ти жінка з темною шкірою, побудувати карʼєру у світі білих чоловіків — завдання із зірочкою. Але математикині Кетрін Джонсон, Мері Джексон та Дороті Воґан розвʼязали його. Вони працювали у NASA і були серед тих, завдяки кому Джон Гленн полетів у космос у 1962 році. 

Драма, що надихає, про жінок, які перемогли систему.

Трейлер фільму «Приховані фігури» / YouTube

Мадам Кюрі / Madame Curie (1943)

Кінець XIX сторіччя. Бідна студентка Сорбонни Марія Склодовська — одна з небагатьох фізикинь на факультеті. Попри скептичне ставлення до її здібностей (тому що жінка!), вона все ж починає працювати у лабораторії Пʼєра Кюрі. Продовження історії ви, мабуть, чули. 

Чорно-біла стрічка старого Голлівуду, звісно, зловживає мелодраматичністю. Але однаково вирізняється на тлі інших фільмів того часу. Й так, він кращий за байопік Кюрі з Розамунд Пайк.

Трейлер фільму «Мадам Кюрі» / YouTube

Темпл Ґрандін / Temple Grandin (2010)

Попри високий IQ, у школі Темпл вважали проблемною дитиною. Їй було важко говорити і бути серед інших дітей. У 19 років майбутня професорка Ґрандін потрапила на ранчо своєї тітки в Аризоні, де вперше побачила домашню худобу. Тваринництво стало покликанням Темпл. 

Цей фільм допомагає нам приймати та поважати тих, хто поряд, бути терплячими й люблячими. Ідеальне кіно для вечора під ковдрою, коли здається, що весь світ проти тебе. 

Трейлер фільму «Темпл Ґрандін» / YouTube

Пробудження / Awakenings (1990)

Дбайливий доктор Сеєр працює в лікарні Бронкса з пацієнтами з кататонією. Досягнувши прогресу з експериментальними ліками, він вирішує випробувати їх на пацієнті, який може комунікувати тільки за допомогою дошки віджа.  

Фільм з Робіном Вільямсом та Робертом Де Ніро заснований на автобіографічній книжці британського невролога Олівера Сакса. Саме він присвятив розділ своєї іншої книги дослідженню мозку Темпл Ґрандін. А історія, за якою знятий цей фільм, перекладена українською. Можете подивитись, прочитати і порівняти враження.

Трейлер фільму «Пробудження» / YouTube

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

5 найкращих кінопоцілунків усіх часів

Карина Гуменюк 12 липня 2024 08:09

Що подивитися на День незалежності США

Олеся Дерзська 4 липня 2024 13:48

Японці розробили технологію виробництва електроенергії з джерельної води

Олеся Дерзська 25 червня 2024 18:27

Будуємо затишок: науковий погляд та чекліст комфортного дому

Володимир Мельнічук 14 червня 2024 16:30

Що подивитися на вихідних: 10 гідних фільмів про космос

Сергій Коноплицький 7 червня 2024 17:02