Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Китайське космічне сміття впало на Землю над Південною Каліфорнією

Олена Черкасець
Олена Черкасець
3 квітня 2024 2 хвилин читання

Великий шматок китайського космічного сміття впав на Землю над Південною Каліфорнією. Палаючий уламок належав орбітальному модулю китайської місії астронавтів Shenzhou 15. 

Про це повідомляє Space.

За інформацією Американського метеоритного товариства, падіння створило палаючу кулю, свідками якого стали люди від району Сакраменто до Сан-Дієго. 81 особа повідомила до АМТ, що побачила цю подію. 

Цей шматок космічного сміття був частиною орбітального модуля китайського космічного корабля Shenzhou 15, який запустили у листопаді 2022 року і доставив трьох астронавтів на космічну станцію Tiangong. 

Орбітальний модуль Шеньчжоу, що важить майже 1,5 тис. кг, використовують, щоб забезпечити додатковий простір для астронавтів і наукових експериментів у космосі, але він не призначений для безпечного повернення на Землю після завершення місії. 

Більшість людей, які бачили, як вогняна куля пролітає по небу, не розуміли, що це було. Деякі думали, що це частина обладнання компанії SpaceX. Це було розумним припущенням, оскільки ракета Falcon 9 раніше запускала супутники компанії Starlink з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії.

Палаючі уламки не могли бути першим ступенем ракети Falcon 9, оскільки вони безпечно приземляються та використовуються повторно. Але верхня частина ракети є одноразовою.

Орбітальний модуль Shenzhou 15 був одним з найбільшим шматком космічного сміття, яке впало на Землю, це все одно великий елемент. 23-тонна (21 метрична тонна) основна ступінь китайської національної ракети Long March 5B, яка була використана для запуску Tiangong, регулярно падає на Землю. 

Ці падіння сміття рокритикували керівники NASA та Європейської космічної агенції, які вважають це безвідповідальним та потенційно небезпечним.

Космічне сміття належало орбітальному модулю китайської місії астронавтів Shenzhou 15

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Інженер-пенсіонер знайшов 55-річний баг у грі Lunar Lander

Анастасія Ковальова 16 червня 2024 15:38

НАСА замовила 10 досліджень щодо повернення зразків із Марсу на Землю

Анастасія Ковальова 9 червня 2024 14:45

Автор першого кольорового знімку з Місяця Вільям Андерс загинув в авіакатастрофі

Максим Красіков 8 червня 2024 11:09

Що подивитися на вихідних: 10 гідних фільмів про космос

Сергій Коноплицький 7 червня 2024 17:02

Starship від SpaceX повернувся з космосу — чому це важливо?

Сергій Коноплицький 7 червня 2024 16:26