Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Китайська "війна ста моделей" штучного інтелекту може закінчитись

Юлія Мирська
Юлія Мирська
22 вересня 2023 2 хвилин читання

Захоплення Китаю генеративним штучним інтелектом, викликане успіхом ChatGPT від OpenAI у 2022 році, призвело до сильної конкуренції між техногігантами типу Tencent, Baidu, Alibaba і Huawei. Керівник Tencent назвав ситуацію “війною ста моделей”, повідомляє Reuters.

За даними брокерської компанії CLSA, Китай наразі має щонайменше 130 великих мовних моделей (LLM), що становить 40% від загальної кількості у світі і трохи поступається частці США, яка становить 50%. 

До того ж, компанії мають десятки інших LLM, пов'язаних з їхньою основною моделлю.

Проте інвестори та аналітики стверджують, що більшість з LLM поки не знайшли ефективних бізнес-моделей, вони дуже схожі одна на одну і зараз борються зі зростаючими витратами.

Напруженість у відносинах між Пекіном і Вашингтоном також вплинула на цей сектор, оскільки фонди в доларах США менше інвестують у проєкти на ранніх стадіях. До того ж труднощі з отриманням чипів штучного інтелекту, вироблених компаніями, такими як Nvidia, стають все більш актуальними.

Деякі експерти вважають, що на ринку залишаться  лише дві-три універсальні LLM-компанії, тоді як інші думають, що Alibaba, Tencent і Baidu мають найбільший потенціал завоювати успіх завдяки своїм широким ресурсам і користувацькій базі. Вони можуть легко впровадити генеративний штучний інтелект як частину своїх хмарних сервісів та розширити спектр послуг для користувачів. 

«У найближчі шість-12 місяців LLM з меншими потужностями будуть поступово ліквідовані через обмеження на чипи, високі витрати та посилення конкуренції»
Есме Пау, керівник відділу досліджень китайського інтернету та цифрових активів у Macquarie Group.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Американський регулятор перевірить співпрацю Microsoft та OpenAI

Богдан Камінський 2 години тому

Уряди ЄС погодили правила регулювання систем ШІ

Юлія Мирська 9 грудня 2023 07:30

Google працює над проєктом Ellmann для розповіді історії життя користувачів

Артем Житкевич 9 грудня 2023 07:00

Регулятор Великобританії перевірить партнерство Microsoft та OpenAI

Артем Житкевич 8 грудня 2023 23:57

У Китаї запущено найглибшу лабораторію у світі

Артем Житкевич 8 грудня 2023 19:12