Китайська "війна ста моделей" штучного інтелекту може закінчитись
Захоплення Китаю генеративним штучним інтелектом, викликане успіхом ChatGPT від OpenAI у 2022 році, призвело до сильної конкуренції між техногігантами типу Tencent, Baidu, Alibaba і Huawei. Керівник Tencent назвав ситуацію “війною ста моделей”, повідомляє Reuters.
За даними брокерської компанії CLSA, Китай наразі має щонайменше 130 великих мовних моделей (LLM), що становить 40% від загальної кількості у світі і трохи поступається частці США, яка становить 50%.
До того ж, компанії мають десятки інших LLM, пов'язаних з їхньою основною моделлю.
Проте інвестори та аналітики стверджують, що більшість з LLM поки не знайшли ефективних бізнес-моделей, вони дуже схожі одна на одну і зараз борються зі зростаючими витратами.
Напруженість у відносинах між Пекіном і Вашингтоном також вплинула на цей сектор, оскільки фонди в доларах США менше інвестують у проєкти на ранніх стадіях. До того ж труднощі з отриманням чипів штучного інтелекту, вироблених компаніями, такими як Nvidia, стають все більш актуальними.
Деякі експерти вважають, що на ринку залишаться лише дві-три універсальні LLM-компанії, тоді як інші думають, що Alibaba, Tencent і Baidu мають найбільший потенціал завоювати успіх завдяки своїм широким ресурсам і користувацькій базі. Вони можуть легко впровадити генеративний штучний інтелект як частину своїх хмарних сервісів та розширити спектр послуг для користувачів.