Китай випустив 350 млн чипів за 2023 рік

18 січня 2024 2 хвилин читання

Китайський ринок напівпровідників у 2023 році продемонстрував позитивну динаміку виробництва чипів, але зазнав зниження імпорту та експорту через санкції США та падіння попиту.

Про це повідомляє South China Morning Post.

У 2023 році на території Китаю випустили 351,4 млрд інтегральних мікросхем, що на 6,9% більше, ніж за попередній рік. 

Однак, попри зростання виробництва, Китай не зміг підтримати свої показники імпорту та експорту чипів. За підсумками 2023 року Китай експортував 267,8 млрд інтегральних мікросхем, що на 1,8% менше за результат 2022 року.

Імпорт інтегральних мікросхем в Китай за підсумками минулого року також скоротився на 10,8% до 479,5 млрд. штук.

Чому зменшився імпорт та експорт чипів у Китаї

Зменшення імпорту та експорту можна пояснити посиленням західних санкцій. США запровадили обмеження на експорт чипів для Huawei, ZTE, SMIC та інших, яких підозрюють у порушенні прав людини або загрозі національній безпеці.

Китай намагається розвивати власну галузь напівпровідників, але досі залежить від імпорту ключових компонентів та технологій.

Крім того, китайський ринок напівпровідників зазнав впливу зниження попиту на мікросхеми пам’яті, які становлять значну частину виробництва та споживання чипів у країні. 

Яке майбутнє чекає на китайський ринок чипів

За прогнозами аналітиків, китайський ринок напівпровідників може відновитися у другому півріччі 2024 року, коли покращиться ситуація з виробничими потужностями та складськими запасами, а також зросте попит на чипи для 5G, штучного інтелекту, хмарних обчислень та інших сфер.

Однак для досягнення своєї мети стати світовим лідером у галузі напівпровідників Китаю доведеться подолати багато перешкод, як-от торгова війна із США, технологічне відставання від світових гравців, а також недостатній розвиток власних інновацій.