Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

На зв'язку в офлайні. Спекотна валізка месенджерів, які працюють без інтернету

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
29 січня 2022 4 хвилин читання

Січень закінчується тривожно: Росія перекидає війська на кордон, білоруські хакери вибивають в неї шпали з-під колес, а українці проходять курси з тактичної медицини, збирають тривожні валізи і сперечаються, чи  зникне інтернет під час можливого вторгнення. 

SPEKA зібрала власну корисну валізку — 5  месенджерів, які дозволять вам спілкуватися з близькими за повної відсутності інтернету і навіть мобільного зв'язку. Більшість із них працюють через Bluetooth і мають обмежений радіус сигналу, але у степу і хрущ м'ясо.

1. Bridgefy 

Операційна система: Android, iOS

Bridgefy використовує Bluetooth-радіо вашого смартфону для зв'язку з іншими пристроями, де встановлений застосунок. Саме цією програмою активно користувалися білоруси, коли влада на три дні залишила країну без інтернету під час протестів у 2020 році. 

Стандартна дальність передання даних Bridgefy — до 100 метрів при спілкуванні один на один. У режимі мережі цю відстань можна збільшити. Наприклад, вам потрібно зв'язатися з другом, який перебуває далі ніж за 100 метрів від вас. Якщо у межах цих 100 метрів є ще один користувач Bridgefy, ви можете це зробити: телефон «посередника» стане підсилювачем сигналу. Проміжні ланки не мають доступу до самих повідомлень. 

Bridgefy також має режим радіопередавача, у якому ви можете надсилати масові повідомлення всім користувачам застосунку у радіусі сигналу, навіть якщо не маєте їхніх контактів. Ця функція може стати у пригоді, якщо ви потребуєте допомоги або повідомляєте про небезпеку. 

2. Briar

Операційна система:  Android

Застосунок Briar також має опцію спілкування через Bluetooth без інтернету та навіть мобільного зв'язку. Щоб почати користуватися Briar, вам треба лише вказати ім'я та встановити пароль, «світити» мобільний номер не потрібно. 

Щоб додати новий контакт, вам зі співрозмовником треба відсканувати QR-коди на пристроях одне одного. Також можна згенерувати посилання, за яким у контакти можна додати людину, яка перебуває на відстані від вас. 

Застосунок дозволяє не лише спілкуватися у месенджері, але й створювати пости / ставити питання на форумі.

3. Rumble 

Операційна система:  Android

Застосунок Rumble — ще одна опція для спілкування та блогінгу через Bluetooth. Користувачі можуть спілкуватися у ньому та обмінюватися файлами. 

Цей застосунок не оновлювався тривалий час, але досі працює. 

4. Serval Mesh 

Операційна система:  Android

Serval Mesh використовує модулі Bluetooth та Wi-Fi вашого смартфону для зв'язку з іншими пристроями, на які завантажений застосунок. Serval Mesh дозволяє вам спілкуватися через ваш номер телефону (більшість інших застосунків у підбірці до номера не прив'язані). Це особливо корисно у надзвичайній ситуації, якщо треба знайти рідних і близьких. 

У застосунку можна безкоштовно телефонувати, надсилати повідомлення та обмінюватися файлами. Головний мінус програми — він не оновлювався декілька років. Але досі функціонує. 

5. Vojer 

Операційна система: iOS

Vojer дозволяє спілкуватися без мобільного інтернету та Wi-Fi. Застосунок не вимагає доступу до ваших контактів або додаткових дозволів, крім Wi-Fi, Bluetooth, мікрофона та фото. Усі повідомлення у застосунку шифруються. 

Почесна згадка: під час пошуку та відбору знайшли вже мертвий (pun intended) застосунок Zombie Chat. Залишок щасливих часів, коли ми вважали, що найжахливіший варіант майбутнього — це зомбі-апокаліпсис. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Від початку війни російські окупанти пошкодили або захопили 4 тис. базових станцій операторів зв'язку

Вадим Добровольський 13 годин тому

Відеосервісу TikTok у Британії загрожує штраф у 27 млн фунтів за нездатність захистити конфіденційність дітей

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 19:35

Кіберскладова цієї війни важлива: в Україні розробляють стратегію кібербезпеки

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 15:16

Мобільні оператори працюють над створенням голографічних дзвінків

Вадим Добровольський 23 вересня 2022 10:25

ДСНС продовжить тестувати систему екстреного оповіщення населення

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 09:43