Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Хакери заблокували білоруську залізницю, від Лукашенка вимагають припинити допомогу Путіну – Ars Technica

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко заступниця головного редактора
25 січня 2022 2 хвилин читання

24 січня група хакерів, що називають себе Cyber Partisans, оголосила, що заразила мережу білоруської залізниці програмою-вимагачем. Хакери обіцяють надати ключ для дешифрування заражених даних, якщо президент Білорусі Лукашенко відмовиться допомагати російським військам готуватися до можливого вторгнення в Україну, пише видання Ars Technica

Наразі на сайті білоруської залізниці не працюють кілька сервісів, зокрема неможливо купити квитки онлайн. Хакери пишуть, що заблокували не лише пасажирські, а й вантажні перевезення. 

У своєму каналі в Telegram група повідомила: «Зараз БелЖД під керівництвом терориста Лукашенка дозволяє окупаційним військам проникнути на нашу землю. У рамках кіберкампанії „Пекло“ ми зашифрували основну частину серверів, баз даних та робочих станцій БелЖД, щоб уповільнити та порушити роботу залізної дороги дороги». Cyber Partisans також зазначили, що знищили всі резервні копії даних. 

Вони взяли на себе відповідальність за атаки на десятки баз даних, зокрема AS-Sledd, AS-USOGDP, SAP, AC-Pred, pass.rw.by, uprava, IRC тощо. 

Cyber Partisans пояснили, що не чіпали автоматизовані системи та системи безпеки, щоб уникнути аварій.  

Представник групи розповів Ars Technica, що мета кампанії «Пекло» – через тиск на окремі державні органи та компанії змусити владу Білорусі звільнити політичних в'язнів і зупинити перекидання на територію країни російських військ, а також використання Білорусі як плацдарму для підготовки вторгнення в Україну. Глобальною ж метою залишається повалити режим Лукашенка та сприяти побудові в Білорусі демократії. 

Нагадаємо, що Росія вже деякий час перекидає залізницею в Білорусь військові ешелони під приводом масштабних навчань у лютому. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

російські хакери здійснили безпрецедентну кібератаку на офіційний сайт «Енергоатома»

Євген Муджирі 5 годин тому

«Скоси їх усіх»: хакер запустив гру Doom на екрані трактора John Deere – відео

Євген Муджирі 15 годин тому

Microsoft виявила кіберзагрозу Seaborgium з росії, що націлена на країни НАТО

Євген Муджирі 16 годин тому

Російські хакери протягом липня здійснили понад 200 кібератак в Україні

Ірина Маринюк 10 серпня 2022 15:45

Кібератака на NOMAD: з кросчейн-протоколу викрали $200 млн

Ольга Кротовська 2 серпня 2022 12:30