Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Єврокомісія дозволила Microsoft придбати Activision Blizzard, але за певних умов

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
15 травня 2023 3 хвилин читання

Microsoft придбає Activision Blizzard за $69 млрд. Відповідну угоду схвалила Європейська комісія.

Корпорація зобов'язалася виконати певні вимоги, як-то усунути загрози, пов'язані з розповсюдженням відеоігор компанії через хмарні сервіси, повідомили на сайті Єврокомісії.

Поглиблене дослідження ринку показало, що Microsoft не матиме мотивації відмовлятися від розповсюдження ігор Activision компанії Sony, яка є провідним дистриб’ютором консольних ігор у всьому світі. 

У Європейській економічній зоні (ЄЕЗ) на кожну куплену геймерами консоль Microsoft Xbox припадають чотири консолі Sony PlayStation. Навіть якщо Microsoft все ж таки відмовиться, це не завдасть суттєвої шкоди конкуренції на ринку консолей.

Аби розв’язати проблеми з конкуренцією, виявлені Комісією, Microsoft взяла на себе наступні зобов’язання терміном на 10 років:

  • безкоштовну ліцензію для споживачів у ЄЕЗ (європейській економічній зоні), яка дозволить їм транслювати усі поточні та майбутні ПК- та консольні ігри Activision Blizzard, на які вони мають ліцензію, через будь-які хмарні сервіси потокового передавання ігор на їхній вибір;
  • відповідну безкоштовну ліцензію для постачальників хмарних послуг потокового передавання ігор, щоб дозволити геймерам із ЄЕЗ транслювати будь-які ігри Activision Blizzard для ПК та консолей.

Найближчі 10 років Microsoft має розміщувати ігри Activision Blizzard на всіх хмарних сервісах конкурентів. 

Найближчі місяці угоду про придбання Activision Blizzard має також схвалити Антимонопольний комітет США. Угоду вже схвалили антимонопольні комітети низки країн, серед яких — Японія, Саудівська Аравія, Бразилія та Україна.

Що передувало рішенню Єврокомісії щодо угоди Microsoft та Activision Blizzard

Взимку Microsoft оголосила про придбання Activision Blizzard, однієї з найбільших компаній у сфері комп’ютерних ігор, щоб краще конкурувати з лідерами ринку Tencent та Sony. Американські та британські регулятори, однак, висловили стурбованість щодо ринку онлайн-ігор. 

У квітні правління з конкуренції та ринків Великої Британії (CMA) заблокувало угоду про злиття між Microsoft та Activision Blizzard. CMA вважає, що Microsoft майже стане монополістом і залишить британських геймерів без ігор.

У відповідь президент Microsoft Бред Сміт заявив, що розчарований цим рішенням, а компанія подасть апеляцію.

Вартість угоди про придбання Activision Blizzard складає $68,6 млрд, що перевищує поточну капіталізацію Activision Blizzard приблизно на $20 млрд. Угоду планують закрити у липні 2022 року. Якщо це станеться, угода Microsoft та Blizzard увійде до топ-20 найбільших M&A в історії.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Каліфорнійка подала позов проти Microsoft за збір особистих даних покупців секс-іграшок

Вікторія Рудзінська 1 липня 2024 11:29

Хакери з росії Midnight Blizzard зламали листування між Microsoft та держустановами Техасу

Максим Красіков 29 червня 2024 14:00

Nokia придбає Infinera за $2,3 млрд для розширення оптичних мереж

Вікторія Рудзінська 28 червня 2024 12:23

Microsoft розкриває нові деталі масштабної російської кібератаки

Вікторія Рудзінська 28 червня 2024 09:37

Amazon досяг ринкової вартості у $2 трлн завдяки оптимізму щодо ШІ

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 10:27