Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Євробачення-2023: де і коли дивитися. Якими технологіями здивує Велика Британія

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко Журналістка, tech-експертка, співзасновниця SPEKA
9 травня 2023 6 хвилин читання

9 травня 2023 року стартує пісенний конкурс Євробачення. Попри те що у Євробаченні-2022 перемогла Україна з піснею «Стефанія» від Kalush Orchestra, через російське вторгнення цього року конкурс відбудеться у Великій Британії

SPEKA розповідає, де дивитися Євробачення-2023, коли виступатиме Україна та які технології Велика Британія застосує, щоб зробити пісенний конкурс особливо видовищним. 

Євробачення-2023 стартує 9 травня  Євробачення-2023 стартує 9 травня 

Де і коли відбудеться Євробачення-2023

Євробачення традиційно пройде у три етапи: 

  • 9 травня — перший півфінал,
  • 11 травня — другий півфінал,
  • 13 травня, у суботу, — гранд-фінал.

Переможця оберуть за результатами гранд-фіналу. 

Де дивитися Євробачення-2023

Обидва півфінали та фінал можна подивитися тут: 

Де подивитися Євробачення-2023 на ТБ

  • Телеканал «Суспільне.Культура»

Де подивитися Євробачення-2023 онлайн

Коли дивитися виступ України на Євробаченні-2023

Цього року Україну на Євробаченні буде представляти гурт TVORCHI з Тернополя. Дует виконає пісню Heart of Steel українською та англійською. 

Пісня Heart of Steel, яку TVORCHI виконають у фіналі Євробачення

Підписуйтеся на наші соцмережі

Україна, як торішній переможець, одразу проходить до фіналу, тож за виступом TVORCHI варто стежити 13 травня, у суботу. У якому порядку виступатимуть фіналісти, будемо знати 12 травня. 

Уже відомі порядкові номери України (16) та Великої Британії (29). Їх обрали випадковим чином на зустрічі очільників делегацій. 

Технології Євробачення-2023: що варто знати 

«Ми почали роботу над конкурсом на чотири місяці пізніше, ніж зазвичай, — розповідає Джеймс О'Браєн, який відповідає на BBC Studios за організацію технічних аспектів Євробачення-2023. — У 2022 році перемогла Україна, і знадобився час, щоб зрозуміти, чи буде можливість провести Євробачення в Україні». Він також згадав про перепони поточного економічного клімату та про завантаженість івент-індустрії у Великій Британії. 

О’Браєн очолить команду BBC Studios, яка відповідатиме за технічне забезпечення живих шоу, а також за решту технічних елементів на майданчику. 

Раніше ОʼБраєн займався організацією таких масштабних подій, як MTV Europe Music Awards, Олімпійські ігри у Лондоні 2012 року та Ігри Співдружності 2022 року. 

Євробачення-2022 у цифрах 

161 млн
охоплення
702 млн євро
вартість реклами
544 млн разів
транслювали пісні конкурсу
40% пісень
були не англійською

Цифрова модель Євробачення: що це і як вона працюватиме

Оскільки команді довелося працювати у надто вузьких часових межах та інтенсивному темпі, вони використають для синхронізації та стеження за усіма процесами цифрову модель шоу. 

«У нас є команда розробників, яка постійно оновлює модель шоу, щоб ми могли майже миттєво ухвалювати рішення, щойно помітимо проблему», — каже ОʼБраєн.

У плані цьогорічного конкурсу — 37 конкурсних та декілька інтервальних номерів. Завдяки цифровій моделі команда може в режимі реального часу відстежувати, які технічні вимоги до виступу має кожна з країн, які ефекти та інструменти їй знадобляться. 

А тепер ми розкажемо про інші технологічні цікавинки Євробачення-2023

Пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться у Ліверпулі Пісенний конкурс Євробачення-2023 відбудеться у Ліверпулі

Сцена та екран

450 кв. м
сцена
220 кв. м
екран
700
відеоплиток на підлозі

Екрани та світлодіодну підлогу конкурсу надала британська компанія Creative Technology. Інший партнер Євробачення-2023, Disguise, відповідатиме за LED-маркування підлоги. Це дозволить організаторам лише за 40 секунд підготувати сцену до виступу наступного конкурсанта. 

Камери 

Данська компанія Cue-Pilot забезпечить автоматизовану систему підказок, яка дозволить делегаціям прописати сценарії, за якими камери будуть записувати їхні виступи. 

Освітлення

За освітлення на Євробаченні-2023 відповідає світлодизайнер Тім Рутледж, багаторазовий лауреат BAFTA та Royal Television Society Awards. Він використав для цього понад 1500 м світлодіодних ламп. 

Звук

За звукозапис на Євробаченні-2023 відповідає переможець BAFTA Роберт Едвардс.

«Волоконно-цифрові з’єднання значною мірою замінили майже всі аналогові мідні схеми у телемовленні, — пояснює Едвардс. — Пропускна здатність оптоволокна феноменальна, а робота інтернет-протоколу (IP) тепер є частиною мови звуку. IP дає набагато більше можливостей контролювати та формувати звук. Усі динаміки у залі подаються через аудіовідеоміст (AVB), мікрофони подаються через цифрову аудіомережу через Ethernet (Dante) — це поєднання програмного забезпечення, апаратного забезпечення та мережевих протоколів, які гарантують передавання нестисненого багатоканального цифрового сигналу з низькою затримкою аудіо через стандартну мережу Ethernet».

Голосування

За трансляцію, мабуть, найважливішої частини Євробачення, голосування, відповідає Леннард Бартлетт зі швейцарської Eurovision Services.

«Для мене найбільшим викликом є передавання живих сигналів із 37 країн, що голосують у фіналі, — каже Бартлетт. — Щоб все було гаразд, потрібне дивовижне поєднання технічної інфраструктури та координації».  

Для кожної країни Бартлетт і його команда забезпечують основний і резервний сигнал за допомогою супутникового зв’язку, оптоволокна та відео через IP (VoIP).

«Ми також використовуємо найновіші супутникові стандарти шифрування та модуляції для захисту передавання, а також наш власний Flex VoIP», — розповідає Бартлетт.

Рішення Flex від Eurovision Services забезпечує передавання сигналу там, де традиційне оптоволокно недоступне або є надто дорогим. Продукт займає дуже мало місця, а інформаційна панель має простий інтерфейс, що дозволяє керувати з’єднаннями безпосередньо з ноутбука.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

YouTube полегшує видалення пісень з відео для творців контенту

Вікторія Рудзінська 5 липня 2024 20:39

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 3 липня 2024 20:30

Противники будівництва космічного радара кинули виклик політикам

Дмитро Мухін 30 червня 2024 19:45

«Бріджертони» принесли Британії 275 млн фунтів економічного ефекту

Олеся Дерзська 20 червня 2024 20:17

Sony Music купує права на всі альбоми Queen за 1 млрд фунтів

Вікторія Рудзінська 20 червня 2024 18:09