Apple впроваджує нову систему шифрування даних iCloud

8 грудня 2022 4 хвилин читання

Розширений захист даних пропонує наскрізне шифрування резервних копій iCloud, нотаток, фотографій тощо. Нові функції стануть доступними для користувачів по всьому світу з 2023 року.

Компанія Apple Inc. оновлює захист своїх пристроїв, уперше додавши можливість шифрувати резервні копії даних iCloud, а також нові засоби захисту для iMessage та входу в обліковий запис, повідомляє Bloomberg. 

Найважливіша нова функція, розширений захист даних для iCloud, дозволить наскрізне шифрування резервних копій iCloud — майже повну копію даних на iPhone та iPad користувача — на додаток до нотаток, фотографій, файлів, голосових нагадувань та повідомлень. Раніше лише деякі функції, такі як дані про стан здоров'я, паролі та платіжна інформація, шифрувалися наскрізно.

Наскрізне шифрування означає, що ключі шифрування зберігаються лише на пристроях користувача, а не в центрах обробки даних. Це означає, що хакер не може отримати ключ дешифрування, зламавши сервер і отримавши доступ до даних користувача.

Ці зміни допомагають задовольнити постійні запити клієнтів і зміцнити бізнес із послуг iCloud, який був сферою зростання для Apple в останні роки. Пропозиції iCloud допомогли компанії збільшити обсяг продажів послуг на суму понад 78 мільярдів доларів США за останній фінансовий рік, що на 14% більше, ніж у 2021 році.

У той час як фізичні пристрої Apple, як-от iPhone, iPad і Mac, уже пропонують високоякісне шифрування та розширені інструменти безпеки, хмарне сховище давно вважалося більш уразливим. Останні кроки спрямовані на усунення цієї прогалини. Проте наскрізне шифрування не підтримуватиме електронну пошту, контакти та календарі iCloud. Компанія заявила, що це тому, що ці функції покладаються на застарілі технології та використовуються у сторонніх програмах.

У програмі «Повідомлення» Apple додає функцію перевірки контактного ключа. Ця функція, яку також пропонують програми для обміну зашифрованими повідомленнями, такі як Signal, дозволить користувачам перевіряти, з ким вони спілкуються. Механізм показує обом відправникам текстових повідомлень однаковий код, який вони можуть використовувати для перевірки ідентифікації. Програма Messages повідомить користувачів, якщо код контакту зміниться, щоб вони могли перевірити, що це справді та сама особа.

У деяких випадках є компроміси щодо використання вдосконалень. Додаткова безпека в iCloud означає, що Apple не може відновити обліковий запис користувача, оскільки він більше не містить ключа шифрування. Замість цього користувачеві потрібно буде використати контакт для відновлення або зберегти ключ відновлення. Ще один компроміс: доступ до даних iCloud через Інтернет потрібно ввімкнути вручну.

Обидва нові функції iCloud та iMessage запускаються для всіх користувачів США цього місяця та почнуть розповсюджуватись у всьому світі наступного року, повідомила Apple. Функція ключа фізичної безпеки також з'явиться наступного року. Перші дві функції будуть частиною iOS 16.2, iPadOS 16.2 і macOS Ventura 13.1. 

Нагадаємо, що тим часом Google Messages розпочав програму тестування наскрізного шифрування для групових текстових повідомлень RCS. При цьому компанія не могла не потролити Apple, заявивши що вони досі не підтримують стандарт RCS.