Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Horizon Capital продає Датагруп французькій NJJ

Владислав Паливода
Владислав Паливода Новинар SPEKA
8 квітня 2024 5 хвилин читання

Консорціум NJJ, яким керує Ксав'є Ніель, планує об'єднати два українські активи — Датагруп-Volia та Lifecell. Про це Speka повідомили в Horizon Capital.

У грудні 2023 року французький мільярдер зробив першу спробу викупити компанію Lifecell.  У березні 2024 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) надав згоду його компанії NJJ на придбання Датагруп-Volia, який є провідним провайдером зв'язку та платного ТБ в Україні.

Ніель планує об'єднати компанії, коли отримає дозвіл від Антимонопольного комітету України (АМКУ). АМКУ вже понад три місяці розглядає повторну заявку NJJ на придбання компанії lifecell у турецькій компанії Turkcell.

96,13% акцій компанії Датагруп-Volia знаходяться у власності фонду, що управляється американською приватною інвестиційною компанією Horizon Capital під керівництвом Олени Кошарної, решта 3,87% належить генеральному директору Датагруп-Volia, Михайлу Шелембі.  

Що відомо про NJJ

NJJ — приватна інвестиційна компанія Ксав'є Ніеля, визначного підприємця та головного довгострокового інвестора в секторі телекомунікацій по всьому світу. У цілому, Ксав'є Ніель має інвестиції в сфері телекомунікацій у понад 20 країнах світу, надаючи мобільні послуги для понад сотні мільйонів абонентів. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Після закриття угоди, консорціум, яким керує NJJ має, намір об’єднати Датагруп-Volia з Lifecell, третім за величиною та найшвидше зростаючим оператором мобільного зв'язку в країні. Злиття відбудеться після отримання регуляторного схвалення, що призведе до 100% володіння цими активами, зареєстрованими в Україні. 

Група планує принести в Україну чималі інвестиції в мережу, ліцензії, обладнання та розширення інфраструктури фіксованого та мобільного зв'язку в Україні. 

Злиття відбудеться після отримання регуляторного схвалення, що призведе до 100% володіння цими активами, зареєстрованими в Україні. 

Після закриття угоди фонд, яким керує Horizon Capital, разом з Михайлом Шелембою інвестуватимуть у платформу, щоб зберегти міноритарну частку та стати локальним партнером Ксав'є Ніеля та NJJ в Україні.

Михайло Шелемба, теперішній генеральний директор Датагруп, очолить об'єднану платформу Датагруп-Volia-Lifecell.

П'єр Данон, голова наглядової ради Датагруп-Volia, також продовжить свою роботу на посаді голови наглядової ради вже об'єднаної структури. 

Україна є домівкою вражаючого технологічного сектору з інноваціями в сфері штучного інтелекту, високим рівнем цифровізації та технологічної спрямованості. Ми впевнені, що наша історична угода стане сигналом для інших про те, що настав час інвестувати в Україну, для того, щоб підтримати відновлення країни та реалізувати її потенціал.
Ксав'є Ніель, засновник NJJ Holding 

Об'єднана компанія надаватиме послуги мобільного зв'язку понад 10 мільйонам українців, а її фіксована мережа охоплюватиме понад 4 мільйони домогосподарств по всій країні. Злиття Датагруп-Volia та Lifecell також дозволить споживачам скористатися пропозицією потрійного пакету послуг, що включатиме мобільний, фіксований зв'язок та платне телебачення, надаючи при цьому вищу якість обслуговування, кращу ціну та сприяючи подальшій інтеграції до європейських стандартів. 

Злиття Datagroup-Volia та Lifecell створить нового чемпіона в телекомунікаційній індустрії України, об'єднавши два видатні активи з великим потенціалом синергії. 
Михайло Шелемба, генеральний директор Датагруп-Volia

За словами Олени Кошарної, зосновниці та головної виконавчої директорки Horizon Capital ідея створення потрійногопакету послуг зявилося ще у 2018 році. У 2021 Датагруп придбала Volia і цього року ж зустрілися з Ксав'є Ніелем та його командою в Парижі.

Саме ця зустріч стала першим кроком до цієї значущої угоди. Керувати транзакцією такого масштабу та важливості – велика честь, і ми надзвичайно вдячні Ксав'є Ніелю та команді NJJ за їх довіру та партнерство, а також керівництву та командам Датагруп-Volia та Lifecell за їх неймовірну роботу.
Олена Кошарна, засновниця та головна виконавча директорка Horizon Capital

Ця угода стала першою значною інвестицією нового учасника ринку з початку повномасштабного російського вторгнення, а також значною інвестицією у внутрішню інфраструктуру України. 

Фіналізація угоди залежить від отримання залишкових регуляторних схвалень та інших умов закриття.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Антимонопольний комітет схвалив покупку lifecell французьким DVL Telecom

Олеся Дерзська 54 хвилини тому

Як мобільні оператори планують забезпечити 10 годин роботи мережі без світла

Олеся Дерзська 18 липня 2024 19:43

lifecell підключила VoLTE в Канаді

Вікторія Рудзінська 19 червня 2024 20:40

Як переказати гроші з мобільного рахунку на банківську картку

Діана Полуніна 15 червня 2024 10:00

Чому зникає мобільний інтернет під час відключень світла: пояснюють оператори

Владислав Миронович 11 червня 2024 10:00