Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Himera: новий раунд інвестицій ближче за замовлення від Міноборони

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
24 травня 2024 4 хвилин читання

Український defense-tech стартап Himera готує сьому флагманську версію своєї РЕБ-захищеної рації і планує подати її на сертифікацію у Міноборони України. Про це Міша Рудомінський, співзасновник стартапу, повідомив Speka під час стартап-конференції Latitude59, яка триває у Таллінні.

Міша Рудомінський
Міша Рудомінський
співзасновник defense-tech стартапу Himera

Вирішили дійти до наступної версії продукту, яку ми вважаємо своєю флагманською, будемо запускати її масово.

Himera продовжує перемовини з Міноборони про можливе замовлення продукту. У компанії робочі відносини з оборонним відомством, але коли вони переростуть у договори, Рудомінський не прогнозує. 

За його словами, нині у компанії приблизно 3200 користувачів РЕБ-захищених рацій у Силах оборони України, зокрема регулярні частини, ТРО, підрозділи розвідки та Сил спецоперацій.

Himera також має клієнтів на міжнародному ринку. Як потенційно цікаві ринки компанія розглядає, зокрема, США та Естонію (сюди засновник стартапу приїхав як спікер двох івентів — спеціальної української панелі та дискусії про сучасний defense-tech). 

До кінця 2024 року компанія планує підняти наступні раунди інвестицій. Скільки Himera розраховує отримати, Рудомінський поки що не уточнює. 

У березні 2024-го він повідомив AIN.ua, що Himera залучила $525 тис. інвестицій. В пулі інвесторів, яких тоді оголосив стартап, здебільшого українські підприємці та один француз.

Рудомінський не погоджується з думкою, що українському defense-tech стартапу непросто, а іноді майже неможливо залучити інвестиції від західних компаній та фондів. 

Defense-tech — це сектор, який може розраховувати на інвестиції і вже залучає досить багато грошей.
Міша Рудомінський, співзасновник defense-tech стартапу Himera

Як з’явилась ідея розроблення РЕБ-захищених рацій

Коли розпочалося повномасштабне вторгення, Рудомінський та колеги зрозуміли, що у сил оборони великі проблеми із зв'язком. Люди бігали, намагаючись купити комерційні рації з усього світу, згадує він. Тоді вигребли всі запаси у постачальників спочатку в Україні, потім у Європі і не тільки.

Я чув від когось про вигідні закупівлі радіогарнітур з Аргентини.
Міша Рудоминський на конференції Latitude59

Тоді команда Himera вирішила розробити власні рації для лінії фронту, захищені від засобів РЕБ та економічні у виробництві. 

Сьогодні у Signal-чаті підтримки у Рудомінського сотні військових, які користуються раціями Himera і постійно дають зворотний зв’язок про роботу продукту. Тому команда проєкту впевнено може сказати, що насправді болить у користувачів. 

У цьому різниця з радіостанціями, які розробляли оборонні агенції, пов’язані з Міноборони, наголошує Рудомінський. 

Ми вирішили створити продукт спеціально для кінцевого користувача на передовій. Ми почали з цього, а вже потім адаптувалися до фактичної ситуації в оборонних закупівлях, яка існує в Україні.
Міша Рудомінський на конференції Latitude59

Він пояснює, що стартап зосередився на розв’язанні проблем українських військових із зв’язком на лінії фронту, насамперед поганого звуку та радіоперехоплень, завищених цін та недовиробництва. А виявилось, що проблема не унікальна, із нею за використанні цифрових рацій стикаються у більшості армій світу, зокрема у добре фінансованих Збройних силах США.

Що відомо про український defense-tech стартап Himera 

Український defense-tech стартап Himera з’явився у 2022 році, після повномасштабного вторгнення. 

Стартап отримав нагороду USF Startup Awards 2023 у номінації Best Dual-Use Startup. 

У квітні український defense-tech стартап Himera отримав постачальника у США — оборонну технологічну компанію Reticulate Micro

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стали відомі переможці конкурсу стартапів Glovo Startup Lab

Вікторія Рудзінська 19 червня 2024 17:10

Ангельський венчурний фонд УКУ проінвестував в шість стартапів в секторі defense-tech та dual use

Олеся Дерзська 18 червня 2024 18:57

Українські підлітки можуть взяти участь у World Youth Entrepreneurship Challenge в США — умови

Олеся Дерзська 18 червня 2024 16:05

Український проєкт «Мед мінних полів» здобуває бронзу на «Каннських левах»

Вікторія Рудзінська 17 червня 2024 20:01

Як переселенцям отримати підтримку для розвитку бізнесу — проєкт «Ідеї»

Олеся Дерзська 15 червня 2024 08:16