Google запровадив сині галочки для користувачів пошти: як їх отримати
Від 3 травня сервіс Gmail запровадив сині галочки для власників пошти. Їх автоматично отримають усі користувачі пошти Google, які пройшли верифікацію системою BIMI. Про це йдеться у блозі Google.
У повідомленні пишуть, що додаткова позначка верифікації ще більше убезпечить користувачів та допоможе відрізнити справжні листи компанії від шахраїв. За наведенні курсора на галочку з’явиться примітка, що відправник підтвердив, що є власником домену та зображення профілю.
У Gmail сині галочки допоможуть користувачам швидко зрозуміти, чи реальний бренд надіслав їм листа, адже не всі знають, як працює система BIMI і що означає логотип, доданий до повідомлення компанії.
Серед інших змін — перетворення значка «замок», який з'являється в адресному рядку, на піктограму, схожу на меню керування. Google стверджує, що у дослідженні, проведеному 2021 року, виявилося, що тільки 11% користувачів дійсно розуміли його призначення: більшість вважала, що це ознака того, що сайт надійний (замок вказує на те, що сайт захищений протоколом HTTPS, який унеможливлює перехоплення трафіку у вигляді відкритого тексту, але не захищає від фішингу). Щоправда, зміни будуть запроваджені лише на початку вересня 2023 року.
Раніше Google дозволив використовувати ключі доступу для входу в облікові записи — це більш надійна альтернатива, яка може замінити традиційні паролі або інші системи входу (2FA або перевірку через SMS) локальним PIN-кодом або власною біометричною автентифікацією пристрою (наприклад, відбитком пальця або ідентифікатором особи).
BIMI (Brand Indicators for Message Identification) — це засіб ідентифікації відправника Gmail, завдяки якому до розсилки додається логотип бренду. Усі компанії, які пройшли цю перевірку, мають автоматично отримати сині галочки найближчими днями.
Для того щоб встановити BIMI, необхідно:
- створити та завантажити файл з логотипом вашого бренду у форматі SVG;
- отримати сертифікат перевіреного знака;
- додати запис BIMI TXT у постачальника домену.
Докладніше можна дізнатися на сайті підтримки Google.