Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Google має намір боротися з урядовими хакерами

Артем Житкевич
Артем Житкевич
6 лютого 2024 3 хвилин читання

Google заявила, що має намір припиняти хакерські кампанії, що проводяться за допомогою шпигунського ПЗ, оскільки вони загрожують свободі слова, вільній пресі та чесності виборів у всьому світі.

Про це повідомляє TechCrunch.

Компанія також закликала постачальників систем так званого комерційного спостереження припинити сприяти поширенню небезпечних хакерських інструментів, які часто використовуються для цілеспрямованого стеження за журналістами, активістами та політиками.

За даними групи аналізу загроз Google, торік урядові хакери скористалися трьома вразливостями нульового дня в операційній системі Apple iOS.

Вони використовували шпигунські інструменти, розроблені європейським стартапом у галузі технологій спостереження та зламу Variston, чиє шкідливе програмне забезпечення вже двічі аналізувалося Google у 2022 та 2023 роках.

Що відомо про Variston 

Variston була заснована в 2018 році в Барселоні Ральфом Вегенером та Рамананом Джаяраманом і незабаром після цього придбала італійську компанію з дослідження комп’ютерної безпеки та вразливостей нульового дня Truel IT.

Останнім часом штат Variston помітно скоротився, хоча говорити про зниження активності поки що не доводиться. За даними Google, Variston співпрацює «з кількома іншими організаціями у розробці та доставці шпигунського ПЗ».

Однією з таких організацій Google називає Protected AE, засновану 2016 року в Об’єднаних Арабських Еміратах. У реєстраційних документах профіль компанії описується як “Protect Electronic Systems”.

На офіційному сайті Protected AE позиціонує себе як «передову компанію в галузі кібербезпеки та криміналістики».

За даними Google, Protected AE «об’єднує шпигунське ПЗ, що розробляється нею, з платформою та інфраструктурою Heliconia [від Variston] у повний пакет, який потім пропонується для продажу або місцевому брокеру, або безпосередньо державному замовнику».

Дослідники Google відстежують близько 40 компаній, які продають експлойти та шпигунське програмне забезпечення для спостереження урядовцям по всьому світу.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Intel готова випускати компоненти для конкурентів

Артем Житкевич 3 години тому

ШІ для розваги — топ ресурсів, щоб згаяти час із штучним інтелектом

Олександр Тартачний 10 годин тому

Google призупинить створення зображень людей на Gemini

Максим Красіков 11 годин тому

Reddit дозволить Google навчати ШІ-моделі на контенті своїх користувачів

Юлія Мирська 18 годин тому

Google представила ШІ-модель Gemma

Артем Житкевич 20 годин тому