Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Галактика притягує матерію із навколишнього простору, створюючи нові зірки

Юлія Мирська
Юлія Мирська
20 червня 2023 2 хвилин читання

Китайські астрономи з Університету Цінхуа разом із міжнародною групою дослідників виявили, що велика галактика під назвою МАММОТ-1, яка розташована у великій туманності, притягує матерію з навколишнього простору для створення нових зірок, повідомляє ArsTechnica.

Матерія містить елементи, які утворилися, коли вибухали зірки в інших галактиках. Їх викидала у туманність центральна чорна діра галактики. Це означає, що галактика, яку дослідницька група називає G-2, формує зірки з матерії, яку раніше також викинули у простір.

Дослідники за допомогою телескопів Subaru і Keck II виявили, що з туманності МАММОТ-1 йдуть три потоки газу до однієї з галактик. Ці потоки простягаються на відстань 325 тис. світлових років, а галактика їх приймає та використовує як ресурс для нових зірок. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Вчені створили кінематичні моделі, щоб вивчити рух об'єктів, і визначили, що потоки газу рухаються по спіралі углиб галактики, що, на думку вчених, підтверджує наявність значної кількості матерії, з якої можуть утворюватися нові зірки.

Цікаво, що два потоки газу походять від одного квазара. Квазари виникають, коли великі чорні діри у центрі галактик поглинають достатньо матерії, щоб випромінювати струмені матерії. Ці струмені можуть повністю витягнути матерію з галактики і викинути її у простір.

Астрономи визначили, що цей квазар і галактика, з якої матерія викидається, розташовані у різних місцях. Це означає, що матерія може потрапляти до квазара з іншої галактики, а не з тієї, де вона формується. Отакий коловорот галактичної матерії у Всесвіті. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Запуск ракети Blue Origin Джеффа Безоса перенесли

Олександр Тартачний 13 січня 2025 14:20

Тайвань опинявся 2,4 млн рази на добу під кібератаками у 2024 році: деталі

Владислав Паливода 8 січня 2025 07:00

США можуть обмежити або заборонити купівлю китайських дронів через загрозу національній безпеці

Сергій Коноплицький 5 січня 2025 20:15

Головні космічні досягнення першої чверті XXI століття

Сергій Коноплицький 3 січня 2025 10:00

Парасолька від Сонця: що відомо про одну з найрадикальніших ідей зупинити глобальне потепління

Олександр Тартачний 26 грудня 2024 17:00