Галактика притягує матерію із навколишнього простору, створюючи нові зірки
Китайські астрономи з Університету Цінхуа разом із міжнародною групою дослідників виявили, що велика галактика під назвою МАММОТ-1, яка розташована у великій туманності, притягує матерію з навколишнього простору для створення нових зірок, повідомляє ArsTechnica.
Дослідники за допомогою телескопів Subaru і Keck II виявили, що з туманності МАММОТ-1 йдуть три потоки газу до однієї з галактик. Ці потоки простягаються на відстань 325 тис. світлових років, а галактика їх приймає та використовує як ресурс для нових зірок.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Вчені створили кінематичні моделі, щоб вивчити рух об'єктів, і визначили, що потоки газу рухаються по спіралі углиб галактики, що, на думку вчених, підтверджує наявність значної кількості матерії, з якої можуть утворюватися нові зірки.
Цікаво, що два потоки газу походять від одного квазара. Квазари виникають, коли великі чорні діри у центрі галактик поглинають достатньо матерії, щоб випромінювати струмені матерії. Ці струмені можуть повністю витягнути матерію з галактики і викинути її у простір.
Астрономи визначили, що цей квазар і галактика, з якої матерія викидається, розташовані у різних місцях. Це означає, що матерія може потрапляти до квазара з іншої галактики, а не з тієї, де вона формується. Отакий коловорот галактичної матерії у Всесвіті.