Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Федеральна торгова комісія наказала Mastercard відкрити дебетові транзакції для конкурентів

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
26 грудня 2022 3 хвилин читання

Це розпорядження спрямоване на «токенізацію», яка має важливе значення для мобільних платежів, як-от Apple Pay, Google Pay і Samsung Pay.

Федеральна торгова комісія наказала Mastercard почати надавати конкуруючим платіжним мережам інформацію, необхідну для оброблення платежів дебетовою карткою. У пропонованих примусових діях, оголошених у п'ятницю, FTC заявила, що Mastercard нібито порушила положення закону Додда-Френка, відомого як поправка Дурбіна, заборонивши продавцям маршрутизувати транзакції через альтернативні мережі, повідомляє Engadget.

Дія спрямована на «токенізацію», технологію, яка лежить в основі мобільних платіжних програм Apple Pay, Google Pay і Samsung Pay. Коли ви розплачуєтеся дебетовою чи кредитною карткою за допомогою мобільного гаманця телефону, програмне забезпечення замінює конфіденційну інформацію, зокрема основний номер, пов'язаний із вашим обліковим записом, окремим набором одноразових «токенів». Mastercard і Visa кажуть, що така практика запобігає шахрайству, оскільки токени не містять інформації, яка може бути використана під час передання. 

Mastercard історично забороняла конкуруючим мережам доступ до свого сховища токенів. Це означає, що щоразу, коли споживачі вирішували платити за допомогою мобільного гаманця, торговці мали направляти транзакції через Mastercard (або Visa) і сплачувати комісії компанії за транзакції, які зазвичай вищі, ніж у конкурентів. Поправка Дурбіна вимагає від банків підтримувати дві конкуруючі платіжні мережі на всіх дебетових картках. Це було положення, ухвалене Конгресом для сприяння конкуренції між мережами.

FTC планує зібрати коментарі громадськості перед тим, як проголосувати за ухвалення рішення проти Mastercard.

Нагадаємо, раніше Федеральна торгова комісія блокувала купівлю Microsoft провідного розробника відеоігор Activision Blizzard. Агенція стверджує, що таким чином виробник Xbox отримає контроль над найпопулярнішими франшизами відеоігор. Це дозволить йому стати монополістом у сфері високопродуктивних ігрових консолей і сервісів.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

П’ять українських фінтехів отримають підтримку від Mastercard Start Path Ukraine по $10 тис.

Ганна Гілова 2 травня 2023 13:28

Сильний конкурент Google: Walmart запускає власний магазин застосунків в Індії

Ганна Гілова 24 квітня 2023 15:53

Google випадково розіслав користувачам тисячі доларів і не став відбирати

Анастасія Ковальова 8 квітня 2023 16:25

Mastercard перейде на картки з переробленого пластику до 2028 року

Кіра Іванова 6 квітня 2023 16:37

Bitcoin обійшов Visa і Mastercard за показником ринкової капіталізації

Руслан Сорока 20 лютого 2023 17:37