Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький В.о. головного редактора SPEKA
13 квітня 2024 6 хвилин читання

Фальстарт наступника смартфонів. Експерти розкритикували Ai Pin

Світові технологічні медіа випустили перші огляди Humane AI Pin. Це компактний проєктор від колишніх співробітників Apple, який начебто мав замінити смартфони, відкривши нову еру гаджетів зі штучним інтелектом. Але, схоже, новинку переоцінили. SPEKA зібрала всі подробиці про AI Pin.

Народження AI Pin

«Ніщо не вічне, — пише TechCrunch. — Смартфон за всіма ознаками мав гарний забіг. Через 17 років після публічного дебюту iPhone ці пристрої продовжують панувати. Однак за останні кілька років почали з’являтися тріщини».

Ринок смартфонів дійсно застиг, продажі сповільнилися. Минулий рік мав найгірший попит за останні десять років. Усім цікаво, а що далі? Яка технологія стане заміною та чи можлива вона за наявних технологічних умов?

Майже хіромантія Майже хіромантія

Смартгодинники — це все ж таки аксесуари, що розширюють можливості смартфонів, а технології AR/VR з такими продуктами, як Meta Quest та Apple Vision Pro, досі сируваті, коштовні та й загалом не виглядають підходящими під масовий ринок.

І ось влітку 2022 року компанія Humane пообіцяла щось нове. Маючи добре фінансування — понад $100 млн (зараз $230 млн) — та технології ШІ, вона здавалася піонером нового напряму з великими надіями. Колишні керівники Apple,  подружжя Імран Чаудрі та Бетані Бонджорно позиціювали гаджет як персональний асистент на основі штучного інтелекту, який водночас замінить смартфон та розумні окуляри

Імран Чаудрі та Бетані Бонджорно — засновники стартапу Humane Імран Чаудрі та Бетані Бонджорно — засновники стартапу Humane

Перший продукт компанії, Humane Ai Pin, з’явився цього тижня. За $699 ​​і $24 на місяць цей переносний пристрій обіцяє звільнити нас від смартфону.

Якщо коротко, то ідея Humane AI Pin — це телефон без екрана, який працює за допомоги штучного інтелекту та операційної системи, яку Humane називає CosmOS. Якщо потрібно зателефонувати, надіслати текстове повідомлення, щось записати або пошукати в інтернеті, можна його просто запитати. Він використовує мобільний зв’язок, щоб постійно бути онлайн, і мережу ШІ-моделей, які намагаються відповісти на запитання і виконати команди. 

Як працює AI Pin

AI Pin важить орієнтовно 55 г. Корпус зроблений з алюмінію і розрахований на те, щоб витримувати падіння. Це важливо, оскільки AI Pin потрібно носити на грудях. Мікрофони налаштовані таким чином, що найкраще чують мову саме за такого розташування, динамік спрямований вгору, а камера трохи вниз. Але за бажання AI Pin можна використовувати, тримаючи його в руці або заряджаючи.

 AI Pin  AI Pin

Для активації AI Pin потрібно торкнутися пальцем до передньої білої сенсорної панелі, після чого можна вимовляти команди. 

AI Pin може відповідати на запитання за допомогою ChatGPT, телефонувати, фотографувати, надсилати текстові повідомлення, повідомляти, що розташовано поблизу, але поки що не може встановлювати будильник, таймер або додавати події у календар. Ці функції запрацюють влітку.

Що з ним не так

Ми зібрали відгуки з кількох медіа, які загалом скептично оцінюють AI Pin. Якщо підсумувати, то він просто не вартує своїх грошей і потребує вдосконалення. Окрім того, коли щось назвати еволюційним продовженням старої технології, треба готуватися до хейту — так влаштований світ.

У The Verge підкреслили, що з погляду обладнання AI Pin виглядає круто, але працює повільно і з помилками.

Час автономної роботи також мав би бути довшим. У комплект з AI Pin входять два зарядні бустери, чохол для заряджання та сама зарядка. Ви будете активно використовувати усе це. Під час інтенсивного тестування я витратив обидва бустери і менший внутрішній акумулятор AI Pin за день.
The Verge

Engadget пише, що ШІ Humane, заснований на ChatGPT, здається неготовим. Він схожий на робота, який прикидається розумним. Він хоче показати, що багато знає, але не може дати пряму відповідь.

На вулиці вам буде надто складно розібрати проєкцію. Навіть у похмурий і дощовий день у Нью-Йорку не можна розібрати слова на руці. Камера AI Pun може робити непогані знімки, але тільки за хорошого освітлення. У темряві про неї можете забути. Навіть моя Nokia E7 2012 року робить чіткіші фотографії. 
Engadget

Також є проблема з тим, що пристрій сильно нагрівається під час частого використання камери. Іноді камера не запускається, поки AI Pin не охолоне.

Wired пише, що лазерний проєктор Humane ніколи не стане життєздатним методом взаємодії з гаджетом. Він занадто чутливий і повільний у навігації. Коли проєкція опиниться на вашій долоні, вам доведеться круговими рухами нахиляти руку, щоб прокручувати значки, поки не дійдете до того, який хочете вибрати. Але якщо нахилятимете долоню занадто сильно, AI Pin пройде повз потрібний значок. Це дратує.

Чесно кажучи, я був трохи шокований, коли дізнався, що AI Pin модерує те, що ви говорите, у повідомлення. Коли я жартома спробував сказати другу «Ти тупий», то пристрій не надіслав повідомлення, зважаючи на «образливі висловлювання». Виявляється, якщо ви хочете, щоб AI Pin надіслав ваше повідомлення дослівно, йому потрібно сказати «Диктую».
Wired

Дивно, але проблема з AI Pin полягає в тому, що з ним більше нічого робити. Не можна викликати Uber, знайти найближчу кав’ярню, дізнатися, як до неї дістатися. Неможливо отримати доступ до свого робочого календаря, щоб дізнатися, що у розкладі. Можна попросити його пригадати щось, але він не може нагадати про сказане.

Подивимося, як Humane розвиватиме AI Pin далі. Успіх гаджета залежить не тільки від технологій компанії, але й від подальшого розвитку штучного інтелекту. Можливо, усі відгуки будуть враховані і ми отримаємо дійсно щось надзвичайне. Але чи замінить це смартфони, поки що питання.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ЗСУ планують широко впроваджувати ШІ

Владислав Паливода 26 травня 2024 10:00

Рекламу iPad розкритикували в X: Apple вибачається

Олеся Дерзська 10 травня 2024 16:48

Шкода від тиші: чи безпечні навушники з шумозаглушенням?

Владислав Миронович 8 травня 2024 16:40

Що Apple розповіли про нову Magic Keyboard?

Олеся Дерзська 7 травня 2024 18:26

«Євробачення» — цікаві факти про технології на конкурсі

Сергій Коноплицький 7 травня 2024 17:52