Високі температури океану загрожують критично важливим кораловим рифам

5 серпня 2023 3 хвилин читання

Вчені та природоохоронці працюють над спостереженням і порятунком коралових рифів біля узбережжя Флориди (США) на тлі аномальної спеки та підвищення температури в океані.

Про це пише Gizmodo.

Морські організації, дослідники та Національне управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) об'єдналися для порятунку важливої морської екосистеми. Лише цього тижня дані Служби зміни клімату «Коперник» показали, що середня температура поверхні Світового океану досягла 20,9°C.

Буй у затоці Манаті, що на острові Флорида-Кіс, наприкінці липня зафіксував температуру води в океані на рівні 38,3°C. В цю пору року за норму вважається коливання температури від 25 до 31°C.

Зусилля з порятунку коралів біля узбережжя Флориди

Наразі дослідники працюють над фіксуванням масштабів пошкоджень коралів по всьому острову Флорида-Кіс та вживають заходів з їх порятунку. Морська лабораторія Флорида-Кіс при Інституті океанографії Флориди вже зберегла понад 1,5 тис. тварин, доставивши їх у лабораторію на зберігання.

Завдання буде полягати в тому, щоб дозволити їм відновитися і залишатися здоровими до того моменту, коли їх можна буде повернути в розплідники для відростання і висадки.
Синтія Льюїс, директорка морської лабораторії Keys Marine Lab

В найближчі тижні дослідники планують потроїти кількість коралів в лабораторії.

Корали є важливими для морського біорізноманіття

Зазвичай корали пристосовані до теплої води. Але занадто висока температура «відбілює» рифи, «виганяючи» водорості, що відповідають за їхній колір. Деякі вибілені корали можуть відновитися, але вони стають слабшими та вразливішими до інших форм пошкодження, наприклад, хвороб.

Занепокоєння додає той факт, що з кінця 1970-х років на острові Флорида-Кіс здоровий кораловий покрив скоротився на 90%. В 1990-х роках було запроваджено заходи щодо захисту популяції, однак підвищення температури води, пошкодження човнами та забруднення океану негативно сприяють цим процесам.

Корали формувалися протягом тисячі років і є важливими для морського біорізноманіття. Близько чверті всіх риб проводять частину свого життя біля коралових рифів, які вони використовують як притулок і для полювання на їжу.

Нагадаємо, вчені NASA прогнозують, що через Ель-Ніньйо наступний рік буде спекотнішим за 2023-й.