Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Від e-Residency до глобальної популярності — як українська компанія стала лідером на світовому ринку медіаплейсменту

Спекотне промо
Спекотне промо
15 грудня 2023 6 хвилин читання

Компанія PRNEWS.IO була заснована у Миколаєві 2005 року, а у 2018-му керівники зареєстрували бізнес в Естонії через e-Residency і відкрили там другий офіс. Наступного року засновник компанії Олександр Сторожук після отримання Startup Visa переїхав із сім’єю до Таллінну. Це було зручно через поєднання активної бізнес-спільноти та одного часового поясу з Україною.

Олександр та Наталя Сторожук. Фото Getter_Kuusmaa Олександр та Наталя Сторожук. Фото Getter_Kuusmaa

Від початку повномасштабного вторгнення український офіс у Миколаєві перестав працювати, а потім ще й був розбитий російською ракетою. Проте цьогоріч він відкривається вже на новому місці. Тож робота триває попри всі перешкоди. Про розвиток компанії на міжнародному ринку, переваги ведення бізнесу за допомогою e-Residency, зміну мислення та цікавість європейського досвіду для українців розповідає Олександр Нігматулін, співзасновник та маркетинг-директор PRNEWS.IO.

Спершу компанія називалася B2Blogger і допомагала клієнтам публікувати PR-матеріали в українських медіа. Стрімкий розвиток розпочався у 2018 році після виходу на міжнародний ринок за допомогою програми е-резидентства від уряду Естонії. Відтоді компанія зосередилася на наданні цифрових PR-послуг для клієнтів по всьому світу. Тепер це контент-платформа із каталогом у більш ніж 100 000 медіа, 40 тис. публікацій на рік та річним оборотом у $4,1 млн.

E-Residency пропонує спеціальні умови для українців

E-Residency — цифрова ідентифікаційна картка, яка надає доступ до електронних послуг в Естонії і дозволяє відкрити європейський  бізнес всього за 1 день. Наразі для українців діють особливі умови — вони можуть отримати відшкодування державного мита у розмірі 100-130 євро та 265 євро за реєстрацію компанії в Естонії через визначених провайдерів.

Естонська e-Residency порівняно зі створенням компанії в іншій країні

Олександр Нігматулін
Олександр Нігматулін
співзасновник та маркетинг-директор PRNEWS.IO

Багато хто з українських компаній, спробувавши програму e-Residency, кажуть, що вона “класна”. Не можемо з ними не погодитися, адже маємо досвід реєстрації і ведення компанії у різних юрисдикціях. Це як і інші країни в ЄС, так і США та Гонконг. Тому знаємо, що навіть Європа не однорідна. Різні країни по-різному супроводжують IT-компанії та стартапи. Ми обрали для себе найкращий варіант ведення бізнесу віддалено з будь-якого куточку світу та без бюрократії. Тому у 2018 році, як тільки ми дізналися про програму e-Residency, одразу подали заявку. Надзвичайно привабливою виглядала можливість управляти компанією за допомогою повністю диджиталізованого середовища.

Орієнтуємося в тому, як європейці ведуть бізнес

  • Прозорість є ключовим фактором: на європейській бізнес-арені бути в центрі уваги громадськості не просто вигідно, а й змінює правила гри.

Підписуйтеся на наші соцмережі

  • Відмовтеся від короткострокового мислення! В Європі успіх досягається завдяки довгостроковому плануванню, що налаштовує вас на постійне вдосконалення.
  • Держава може бути вашим бізнес-партнером. Тут можна відкрити для себе багато урядових програм, що сприяють розвитку бізнесу та інноваціям.

Радикальна прозорість: культура відкритого бізнесу в Європі

Багато компаній, які починають виходити на європейський ринок, дивуються, що їм потрібно бути публічними. Але європейці звикли до того, що про кожного можна дізнатися з відкритих джерел. І не важливо, чи ти є представником IT-компанії, чи продаєш яблука. В Естонії, наприклад, якщо ти хочеш винайняти квартиру,  інформацію про власника можна перевірити на кількох публічних і відкритих сайтах.  Те саме стосується оренди офісів для компаній. Можна перевірити всю необхідну інформацію: чи є компанія-орендар реальною, чи немає у неї юридичних проблем, податкового боргу тощо.

Планувати і готуватися заздалегідь

Звичайно, класичний підхід до бізнесу передбачає пошук можливостей заробляти гроші із використанням меншого ресурсу. В Європі компанії будують програми свого розвитку на десяток років вперед. У довгострокових стратегіях часто враховують можливі кризи, аби бути готовими до швидких змін. Такий проактивний підхід гарантує, що найважливіші інвестиції, які обіцяють стабільні прибутки в майбутньому, є пріоритетними.

Стабільність та ефективність роботи компанії також позитивно впливає і на її репутацію. Українські підприємства показали свою стійкість і бажання виконувати взяті зобовʼязання. Так, наприклад, релокувались виробничі підприємства зі сходу України та продовжували свою активну роботу протягом перших місяців повномасштабного вторгнення.

Партнерство з державою та містом

Естонська держава та її столиця дуже відкриті до співпраці з бізнесом. Для цього створили кілька програм підтримки.

Організації з розвитку бізнесу, такі як Enterprise Estonia, також готові надати кошти, наприклад, на організацію конференції. Таким чином, ви можете реалізувати більш масштабні заходи, які вплинуть на імідж вашої компанії на міжнародному ринку, а також зробити свій внесок, поширюючи інформацію про країну за кордоном.

Здоров'я працівників = здорова компанія

Олександр Нігматулін
Олександр Нігматулін
співзасновник та маркетинг-директор PRNEWS.IO

Якщо компанія вирішує відкрити додатковий офіс в Естонії, як це зробила PRNEWS.IO, підхід до охорони здоров'я працівників — це те, на що варто звернути увагу.

Нещодавно у нас виникла необхідність провести медобстеження для всіх працівників. Згідно з естонським законодавством, бізнес повинен відшкодовувати працівникам витрати на лікування, якщо їхнє здоров'я погіршується через роботу. Це означає додатковий соціальний захист для працівників, але також дозволяє компаніям забезпечити гарне самопочуття команди.

Підприємство може розпочати цей процес за 1 робочий день, адже підписати договір із медичним закладом легко в електронному вигляді.

Key-points, з яких складається успіх виходу на європейський ринок

Глобальну експансію PRNEWS.io можна пояснити кількома факторами. Перш за все, досягненню успіху дуже сприяли такі речі як правильний вибір своєї ніші на ринку, вміння підібрати команду, планування масштабування, автоматизація роботи та вихід на міжнародний ринок за допомогою e-Residency.

По-друге, ми навчаємось чомусь щоденно на своїх же помилках. Всі наші умови роботи розроблялись і прописувались кожного разу, коли траплялась якась неприємність. Завдяки цьому наступні клієнти можуть отримувати кращий сервіс.

По-третє, ми намагаємося кожного дня відмовлятися від тих дій, які заважають наближатися до цілі. Коли ти робиш щось заради процесу, не питаючи себе “для чого це потрібно”, то дорога до мети може вийти занадто довгою.

Головна перевага будь-якого бізнесу — це досвід власників і команди. Саме він дозволяє покращувати процеси і будувати стійкий бізнес попри виклики, з якими зіштовхується ринок.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Seeds of Bravery назвали перші 14 стартапів, які отримають гранти по 10 тис. євро

Вікторія Рудзінська 29 травня 2024 20:48

Як Естонія готується протистояти росії у можливій війні

Кіра Іванова 24 травня 2024 18:50

Latitude59: Естонія тестує мобільне голосування на виборах до Європарламенту 2024 року

Кіра Іванова 23 травня 2024 11:36

ВМС України прийняли на службу катери «Ірпінь» та «Рені»

Максим Красіков 2 травня 2024 17:30

Естонія звинувачує росію у заглушенні GPS для цивільних літаків

Владислав Паливода 30 квітня 2024 22:21