Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як Естонія готується протистояти росії у можливій війні

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
24 травня 2024 4 хвилин читання

Естонія створила державний інвестфонд для розвитку оборонних технологій, defense-tech та технологій подвійного призначення і закликає приватних інвесторів приєднатися.

Про це прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас заявила під час стартап-конференції Latitude59, яка триває у Таллінні. 

Варто наголосити, що естонська прем’єрка висловлюється про потенційний воєнний конфлікт з рф як про щось уже визначене, не використовуючи умовний спосіб. 

Прем'єрка Естонії Кая Каллас впевнена, що її маленька країна мусить розвивати defense-tech Прем'єрка Естонії Кая Каллас впевнена, що її маленька країна мусить розвивати defense-tech

Чому Естонія готується до війни?

Пані Каллас нагадала, що в останні 2,5 роки всі призвичаїлися до новин про системи Patriot, IRIS, 155-міліметрові снаряди та іншу зброю і жваво обговорюють технічні характеристики. 

Війна в Україні стала великим тестовим майданчиком для найсучасніших продуктів сектору defense-tech.
мрем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас

Війна в Україні чітко показала важливість великих інвестицій у defense-tech і недоліки традиційної оборонної галузі, стверджує голова естонського уряду. Лінійку продуктів визначає традиційна номенклатура, процеси продуктового циклу надто повільні і не встигають адаптуватися до швидких змін і потреб військових. Воєнні технології змінились: дешеві FPV-дрони виявились ефективнішими за багатомільйонні військові платформи, тому що швидко виснажують запаси складних систем захисту. 

Аби протистояти російській загрозі і домінувати на полі бою, маленькі країни типу Естонії (населення лише 1,4 млн людей) мусять бути технологічно кращими, нагадує пані Каллас. Щоб подолати численні недоліки традиційної військової машини, треба ефективно використовувати автоматизацію, штучний інтелект та інші технології майбутнього, впевнена Каллас.

Нові технології мають, по-перше, бути доступними, а по-друге, масштабуватися. Саме тому на перший план виходить defense-tech: галузь уже працює за принципом масштабованості та ефективного управління ресурсами. 

Естонія створила державний інвестфонд для оборонних технологій

Оборонний бюджет Естонії у 2024 році зріс до 3,2% ВВП країни з 2% ВВП у мирному 2012-му. 

Каллас нагадала, що на початку травня уряд Естонії створив інвестфонд для оборонної промисловості на 50 млн євро. Його мета — забезпечити капіталом оборонні технологічні компанії і спонукати приватних інвесторів наслідувати його приклад. 

Прем’єрка Естонії підкреслює, що новий фонд — один із небагатьох державних фондів в Європі — може інвестувати не лише у технології подвійного призначення, а й у суто військові проєкти виробництва зброї та боєприпасів. 

Проєкт також передбачає створення індустріального парку з виробництва боєприпасів, щоб компенсувати світовий дефіцит вибухівки. Уряд обіцяє забезпечити базову інфраструктуру, «щоб компанії просто прийшли і створили виробництво», а також переглянути законодавство, щоб зменшити бюрократію.

Втім, головною проблемою оборонної промисловості на рівні всієї Європи є доступність капіталу для такої чутливої галузі, як defense-tech. По-перше, навіть збільшення оборонних бюджетів означає не швидкий розвиток виробництва, а лише розширення можливостей. До того ж приватні інвестори скептично налаштовані щодо перспектив окупності їхніх інвестицій під час воєнних дій і потребують чіткого та обнадійливого сигналу від уряду. 

Уряди в Європі мають виділяти мільярди євро на зміцнення оборони, і ми закликаємо всіх партнерів ЄС та Європейську комісію створити більш надійні та прості способи для інвестицій в оборону. 

Тим більше що NATO має в Естонії велике представництво, тут розташований один із найбільших центрів DIANA — акселератора стартапів подвійного призначення від Альянсу.
прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас

Кая Каллас закликала бізнес інвестувати в оборонні технології, адже це інвестиція в оборону Європи.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ангельський венчурний фонд УКУ проінвестував в шість стартапів в секторі defense-tech та dual use

Олеся Дерзська 18 червня 2024 18:57

НАТО виділяє $1,1 млрд на ШІ та космічні технології

Владислав Паливода 18 червня 2024 13:09

Данія та Нідерланди інвестуватимуть в українську оборонку

Кіра Іванова 14 червня 2024 12:31

Війська рф втратили 500 тис. солдатів — Генштаб ЗСУ

Максим Красіков 25 травня 2024 11:01

Бліцінтерв’ю з CEO Beholder, який переміг у Latitude59

Кіра Іванова 24 травня 2024 18:32