ДНК-тест визначив канадську журналістку собакою-маламутом на 40%
Журналістка Крістіна Хагер з Торонто (Канада) надіслала свою ДНК компанії DNA My Dog, яка розшифровує походження собак. Дослідження показало, що Крістіна на 40% аляскинський маламут, на 35% шарпей і на 25% лабрадор.
Про це повідомляє Globalnews.
Крістіна Хагер вирішила провести розслідування і перевірити на міцність сервіси, які ідентифікують породи собак через ДНК-тест. Але замість того щоб надіслати мазок зі щоки собаки, надіслала ДНК, взяту зі своєї щоки.
Лука — під такою кличкою жінка розсилала свої ДНК. Дві компанії, Orivet і Wisdom Panel, проаналізували мазки і виявили, що надана ДНК не може дати достовірного результату.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Але служба DNA My Dog офіційно визначила, що Хагер була на 40% аляскинським маламутом, на 35% шарпеєм і на 25% лабрадором.
Рік тому WBZ News писали про подібний випадок. Тоді компанію DNA My Dog так само скомпрометувала Мішель Лейнінгер із Нью-Гемпшира. Її компанія оголосила на 40% бордер-колі, 32% кане-корсо та 28% бульдогом.
DNA My Dog стверджує, що надає своїм клієнтам «максимально можливу точність» у визначенні породи собаки, а також пропонує послуги з визначення алергії та генетичного віку собаки за допомогою аналізу мазка зі щоки.
Ці набори для тестування ДНК коштують від $79,99 до $199,99 і аналізуються в офісі компанії у Бірч Кліфф, районі на сході Торонто.
Що говорять про інцидент у компанії DNA My Dog
Директорка сервісу DNA My Dog Джессіка Барнетт зазначила в інтерв'ю WBZ News, що собача ДНК була виявлена лише у другому з двох наданих зразків. Вона підкреслила, що результати, отримані з другого зразка, свідчать про присутність собачої ДНК, і такі результати були б неможливими, якби зразок належав людині.
У листі до Global News Барнетт наголосила, що точність їхнього тесту на собачу ДНК була поставлена під сумнів через повторні зразки, які містять людську ДНК. Вона зазначила, що їхні тести призначені винятково для аналізу собачої ДНК і не можуть точно визначити інші види ДНК, зокрема людську.
Барнетт наголосила, що несобачі зразки, які надходять до компанії, ніяк не впливають на точність тестів на ідентифікацію породи собак. Вона зазначила, що при отриманні зразків з щоки собаки Хагер перший зразок не виявив собачої ДНК під час аналізу, тоді як другий зразок дав відповідні генетичні показники породи собак, що підтверджує його походження від собаки.
Директорка додала, що ці дослідження провели у той час, коли DNA My Dog використовувала стару платформу для тестування, яка відтоді була поступово знята з виробництва і замінена набагато більш надійною і високочутливою системою.