Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чотирилапий робот навчився паркуру, щоб краще долати перешкоди

Анастасія Ковальова
Анастасія Ковальова Журналіст
31 березня 2024 2 хвилин читання

ANYmal, чотирилапий робот, схожий на собаку, розроблений дослідниками з ETH Zürich у Швейцарії, в надії використовувати його для пошуку та порятунку на будівельних майданчиках або в зонах стихійних лих. Тепер ANYmal було оновлено, щоб виконувати рудиментарні рухи паркуру, також відомі як «вільний біг».

Любителі паркуру відомі своїми надзвичайно спритними акробатичними вміннями, і хоча ANYmal не може зрівнятися з ними, робот успішно стрибав через прогалини, піднімався та спускався через великі перешкоди та низько присідав, щоб маневрувати під перешкодою, згідно з нещодавньою публікацією опубліковано в журналі Science Robotics.

Команда ETH Zürich представила оригінальний підхід ANYmal до навчання з підкріпленням ще в 2019 році та покращила його пропріоцепцію (здатність відчувати рух, дії та місце розташування) через три роки.

Лише минулого року команда продемонструвала тріо налаштованих роботів ANYmal, випробуваних в умовах, максимально наближених до суворої місячної та марсіанської місцевості.

Як повідомлялося раніше, роботи, здатні ходити, можуть допомогти майбутнім марсоходам і зменшити ризик пошкодження гострими краями.

Нагадаємо, що Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США (NASA) проводить випробування змієподібного дрона, якого планують відправити на пошуки життя на супутник Сатурну Енцелад.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA відправить робота-змія на супутник Сатурну шукати іншопланетне життя

Олена Черкасець 27 березня 2024 10:32

Китайський гуманоїд побив власний рекорд і став найшвидшим роботом у світі

Олена Черкасець 20 березня 2024 14:16

Китайці показали робота-гуманоїда, який вміє підніматися сходами

Артем Житкевич 15 січня 2024 22:25

LG представила домашнього ШІ-робота

Артем Житкевич 27 грудня 2023 23:00

Nvidia представила Eureka — нейромережу для навчання роботів

Артем Житкевич 21 жовтня 2023 15:00