Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чи може Patriot збити ядерну ракету та чи зменшилася ядерна загроза для Києва

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
16 травня 2023 4 хвилин читання

В ніч на 16 травня системи ППО Patriot, відбили ракетний удар рф чим підтвердили, що можуть збивати балістичні ракети в умовах реальної війни. Видання The Page з’ясовувало чи може Patriot збивати ядерні ракети як їхня присутність вплинула на ризики ядерної загрози для Києва та України. SPEKA вибрала головне з розмови з головредом Defence Express Олегом Катковим.

Чи можуть Patriot збивати ядерні ракети: розмова з експертом Чи можуть Patriot збивати ядерні ракети: розмова з експертом

Чи зменшив Patriot ядерну загрозу для Києва

Коротка відповідь — ні. Ядерна загроза для Києва, і тим більше України, не зникла.

Patriot сконструйований, щоб перехоплювати ракети оперативно-тактичних ракетних комплексів.

Натомість для балістичних ракет середньої та міжконтинентальної дальності у США є комплекси іншого класу —  THAAD та ПРО з ракетами Sm3.У будь-якому випадку Patriot працює у доволі незначному радіусі – до 60 км. Тому ядерна загроза не зникла. 

Чи може Patriot збити ядерну ракету над Києвом

Теоретично так, але тільки малої дальності. Якщо, наприклад, ракета Іскандер матиме ядерний заряд – його можна знищити у повітрі системою ППО Patriot.

Щоправда, у росіян є ракети, для перехоплення яких Patriot не створювався. Наприклад, Тополь-М, Ярс. Вони міжконтинентальні, але час від часу росіяни відпрацьовують їх запуск на середню дальність – до 3,5 тис. км.

Щоб захистити всю територію України установок Patriot має бути значно більше — десятки систем

Якщо ракети Patriot потраплять в ракету росіян, то це має нівелювати можливість детонації ядерного боєприпасу. Але ніхто ніколи не перехоплював за допомогою Patriot балістичні ракети з ядерним спорядженням.

У гіпотетичному сценарії Третьої світової війни, при збитті Іскандера з ядерною бойовою частиною, саме ядерного вибуху не буде. Але уламки самої бойової частини впадуть на землю і буде радіаційне забруднення місцевості. Не як від Чорнобиля, звісно, але буде потребувати деактивації.

Що показало використання Patriot в Україні

Комплекси Patriot, PAC 3, які зараз використовуються в Україні, до цього ніколи не використовувалися в умовах реальної повномасштабної війни. Тим паче з рф.

Те, що Україна збила Кинджал, говорить про те, що концепція Patriot та протиракетна оборона – працює, і працює ефективно. Не було на Заході впевненості, що  багатоешелонна протиракетна оборона, яку вони створили буде працювати в умовах реальної війни. Натомість тепер її ефективність доведена.

Для точного розуміння, дальність ракет у Іскандерів – до 500 км, Тополь, Ярс – 11-13 тис. км. Ракета середньої дальності – від 5 тис. км. Іскандери збивають Patriot, середню дальність – відпрацьовує THAAD, балістичні міжконтинентальні – Sm3. Ця система ПРО, розгорнута лише США.

Коли росіяни запускають звичайні крилаті ракети, у польоті невідомо, що там. Це або звичайна бойова осколково-фугасна частина, або імітатор ядерної бойової частини, або це реальна X-55 з ядерною бойовою частиною.

Але перехоплення саме ядерної бойової частини у Іскандера чи іншої ракети малого класу системою Patriot – можливе. Тому кремлівська концепція ядерного стримування дала тріщину.

Чому ядерний удар – це крок до кінця людства

Будь-яке застосування рф ядерної зброї може призвести до знищення людства. Оскільки передбачає два сценарії. 

  • За першим сценарієм, Захід одразу починає завдавати рф катастрофічних збитків, і це вже може призвести до Третьої світової, тому що в них є ядерна зброя.
  • За другим використання ядерної зброї залишається без відповіді. Тоді країни, які мають можливості розробити ядерну зброю, але не розробляють через те, що такий світовий правопорядок, починають це робити оскільки тоді це єдине, що гарантує їм безпеку. Країни, які й так хочуть її розробляти, прикладають ще більше зусиль, а країни, які вже мають ядерну зброю, починають шантажувати інших.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як комунікації врятували фриланс під час війни: кейс Freelancehunt

Анастасія Бондаренко 28 листопада 2023 15:00

"Практика" розробляє броньовану евакуаційну машину на базі "Козак-7"

Максим Красіков 26 листопада 2023 15:30

Канада надасть Україні 11 тис гвинтівок та 9 млн набоїв

Максим Красіков 26 листопада 2023 14:00

Бойові втрати рф на 26 листопада 2023 року — Генштаб ЗСУ

Максим Красіков 26 листопада 2023 11:00

Наслідки наймасованішої атаки шахедів на Україну 25 листопада — що відомо

Кіра Іванова 25 листопада 2023 12:21