Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Білий хакер зламав систему Apple та викрав $3 млн

Юлія Мирська
Юлія Мирська
12 лютого 2024 3 хвилин читання

Дослідника безпеки, який повідомляв Apple про вразливості у її продуктах, звинуватили у зломі системи та викраденні продуктів компанії на $3 млн, повідомляє 404media.

Зазначається, що хакер Ноа Роскін-Фрейзі та співучасник Кіт Латері за допомогою шахрайських замовлень викрали понад $3 млн у вигляді продуктів та послуг Apple, зокрема $2,5 млн у вигляді подарункових карток та понад $100 тис. у вигляді товарів і застосунків компанії.

Частину подарункових карток і продуктів Apple шахраї перепродали третім особам.

У судових документах немає прямого згадування про Apple, але там фігурує анонімна компанія А, розташована у Купертіно, штаті Каліфорнія, яка «розробляла, виробляла, ліцензувала, підтримувала і продавала комп'ютерне ПЗ, побутову електроніку, персональні комп'ютери та послуги».

Також у судових документах зазначено, що один з обвинувачених використовував подарункові картки для придбання Final Cut Pro в App Store компанії A. 

FinalCut Pro — це програма для редагування відео від Apple. Єдиний спосіб офіційно придбати програму — через App Store від Apple.

В описі акаунта Роскіна-Фрейзі в X також зазначено, що він є сертифікованим технічним працівником Apple.

У 2019 році обвинувачені використали інструмент для скидання пароля, щоб отримати доступ до акаунта співробітника компанії B, яка надавала підтримку клієнтам Apple. Після цього вони змогли отримати доступ до системи Apple та використали його для розміщення шахрайських замовлень на продукти компанії.

З січня по березень 2019 року обвинувачені використовували програму Apple Toolbox, щоб редагувати замовлення після їхнього розміщення. Хакери віддалено підключилися до комп'ютерів, розташованих в Індії й Коста-Ріці, та замовляли телефони і ноутбуки, змінюючи їхню вартість на нуль. Також вони безкоштовно продовжували чинні контракти на обслуговування.

Після арешту Ноа Роскіна-Фрейзі у січні 2024 року Apple відкрито подякувала йому за виявлення кількох помилок в операційній системі macOS Sonoma 14.2.

Якщо провину хакера доведуть, йому загрожує понад 20 років увʼязнення.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Apple Shortcuts знайшли вразливість, що дозволяє викрадати дані користувачів

Артем Житкевич 15 годин тому

Apple посилює безпеку iMessage

Максим Красіков 19 годин тому

Apple представила свій перший спортивний застосунок для iPhone

Юлія Мирська 23 лютого 2024 08:59

Apple закликає користувачів не сушити свої iPhone у банках з рисом

Юлія Мирська 22 лютого 2024 13:58

Vision Pro продаються в росії попри заборону від Apple

Юлія Мирська 22 лютого 2024 12:14