Археологи знайшли стародавній «вхід у підземний світ» під церквою в Мексиці — відео

23 липня 2023 3 хвилин читання

Команда археологів довела існування легендарного лабіринту під стародавніми руїнами Мітли в Мексиці, який сапотеки вважали входом до підземного світу. Про це пише Vice.

Вперше про лабіринт написав історик з легендарної релігійної секти ордену домініканців Франсіско де Бургоа ще у 1674 році. Тепер сучасні технології дозволили відкрити розлогий підземний храм Льобаа, що в перекладі з мови сапотеків означає «місце відпочинку».

Мітла була заселена приблизно 2000 років тому та відігравала важливу роль в релігійному житті місцевого народу. Коли на територію сучасної Мексики вторглися іспанські колонізатори, вони зруйнували це місце і вигнали його мешканців. 

Згодом де Бургоа детально описав підземні храми Мітли.

Величезний підземний храм, що складається з чотирьох з'єднаних між собою камер, містить гробниці первосвященників і королів Теосапотлана. З останньої камери кам'яні двері вели в глибоку печеру, що простягалася на тридцять ліг під землею. ЇЇ перетинали інші ходи, а дах підтримували стовпи.
Франсіско де БургоаФрансіско де Бургоа

Пошуки стародавнього підземного храму у Мексиці

Сьогодні там, де колись процвітав цей древній центр життя сапотеків, стоїть католицька церква. Саме тут у 2022 році міждисциплінарна команда дослідників з кількох мексиканських інституцій та уряду вирішила пошукати ознаки стародавнього лабіринту.

Де Бургоа писав, що «місіонери запечатали всі входи, залишивши лише палаци на поверхні». Щоб розкрити їх, команда використовувала георадар, томографію електричного опору та сейсмічну шумову томографію. За їх допомогою вчені виявили «велику порожнечу», пов'язану зі «значною геофізичною аномалією», та два проходи на глибині від 5 до 8 метрів.

Нам шкода, але цей блок не підтримується в AMP версії, перейдіть за посиланням,щоб побачити повну версію.


Під головним вівтарем католицької церкви був виявлений можливий заблокований вхід.
дослідники

За словами вчених, виявлені підземні споруди мають набагато більше і складніше зчленування, ніж деінде на цьому місці. Можливо, вони не були пов'язані з наземними спорудами, які стоять там сьогодні. 

Дослідження все ще не завершено. Команда планує другу експедицію у вересні, щоб вивчити решту територій Мітли.

Раніше SPEKA розповідала, як археологи за допомогою рентгену виявив «перші начерки» в давньоєгипетських картинах.