Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Археологи з Волині проводять дослідження ножа, який датується XI століттям і був знайдений у Володимирі

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
2 вересня 2023 3 хвилин читання

У квітні 2023 року в місті Володимирі археологи виявили ніж, який належав вікінгам та датується XI століттям. На даний момент знахідку піддають обробці та проводять детальний аналіз. Про це повідомляє Суспільне.

Цей ніж був виявлений під час розкопок, які проводилися в рамках проекту з будівництва нового навчального корпусу та укриття ліцею імені Олександра Цинкаловського.

«Знахідка датується періодом княжої доби. Нині перед істориками стоїть завдання реконструкції та опису предмета».
науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.
Ніж вікінгів ХІ століття. Фото: Віктора Баюка Ніж вікінгів ХІ століття. Фото: Віктора Баюка

Після аналізу історичної знахідки, предмет повернуть у Володимир.

«Цей ніж був статусною, індивідуальною річчю якогось військового чи посадовця. використовувався, як зброя. З одного боку на руків'ї ножа — руни із зображенням тварин, з іншого плетіння».
науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк.

Розкопки у Володимирі

У Володимирі на території ліцею імені Олександра Цинкаловського у квітні-травні 2023 року тривали археологічні розкопки. 6 квітня під час дослідження перед будівництвом укриття та нового корпусу ліцею імені Олександра Цинкаловського у Володимирі археологи відшукали митну пломбу XI-XII століть. На початку червня волинська археологічна експедиція завершила перший етап археологічних досліджень на території посаду літописного Володимира в урочищі Апостольщина, що знаходиться поруч із нинішнім міським ліцеєм. Загальна площа досліджень склала 1 тис м2. у процесі польових робіт команда археологів дослідила культурний шар до глибини від 0,8 до 1,4 м. Під час розкопок вдалось віднайти понад 1 000 різноманітних стародавніх предметів.

У квітні-травні 2023 року на території ліцею імені Олександра Цинкаловського в місті Володимирі проводилися обширні археологічні розкопки. Вже 6 квітня під час дослідження перед початком будівництва укриття та нового корпусу ліцею археологи виявили митну пломбу, яка належала XI-XII століттям.

У червні волинська археологічна експедиція завершила перший етап археологічних досліджень на території літописного посаду Володимира в урочищі Апостольщина, розташованому поруч з нинішнім міським ліцеєм. Загальна площа проведених досліджень становила 1 тисячу квадратних метрів. Під час польових робіт археологічна команда дослідила культурний шар на глибину від 0,8 до 1,4 метрів. Під час розкопок було виявлено понад 1 000 різних артефактів стародавнього походження

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Орнітологи вперше сфотографували птаху, яку вже вважали вимерлою

Дмитро Мухін 24 лютого 2024 19:07

Вчені відкрили новий вид писемності на стародавніх табличках з Острова Пасхи

Дмитро Мухін 18 лютого 2024 19:54

Велика атлантична течія знаходиться на межі колапсу

Дмитро Мухін 18 лютого 2024 15:43

Українські вчені розшифрують геноми організмів з озер Антарктики

Юлія Мирська 13 лютого 2024 10:06

Британія має спростити візові питання для вчених, що беруть участь у програмі Horizon Europe

Юлія Мирська 12 лютого 2024 12:36