Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Apple придбала французький ШІ-стартап Datakalab

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
24 квітня 2024 2 хвилин читання

Компанія Apple придбала стартап Datakalab, що спеціалізується на стисненні алгоритмів і вбудованих системах ШІ, повідомляє MacRumors. 

Угода відбулась ще 17 грудня 2023 року, проте про неї стало відомо тільки у квітні, після оголошення Європейської комісії. 

Фінансові деталі транзакції залишаються нерозкритими, проте цей крок майже напевно є частиною ширшої стратегії Apple із впровадження більш складної технології штучного інтелекту на свої пристрої. Включаючи і ті, які, як очікується, будуть представлені в iOS 18.

Що відомо про Datakalab

Стартап Datakalab був заснований в 2016 році братами Ксав’є і Лукасом Фішерами. Компанія спеціалізується на малопотужних високоефективних алгоритмах глибокого навчання, які функціонують без опори на хмарні системи. Також стартап має досвід у стисненні нейронних мереж для ефективної роботи на портативних пристроях, таких як смартфони та планшети, ймовірно, є ключовим фактором інтересу Apple.

Проєкт Datakalab раніше співпрацював з урядом Франції та Disney. Компанія розробила технологію аналізу людських емоцій за допомогою розпізнавання обличчя та візуальних даних, які пізніше використовувалися для моніторингу реакції глядачів у режимі реального часу під час кіносеансів. 

В чому особливість ШІ від Apple

Нагадаємо, велика мовна модель (LLM) від Apple має працювати повністю на пристрої, а не через хмару, на відміну від більшості  існуючих служб ШІ. 

Проте ефективність ШІ від Apple у певних випадках може бути меншою, ніж його безпосередні хмарні конкуренти. Для цього, за припущенням аналітиків, компанія може «заповнити прогалини» шляхом ліцензування технології від Google та інших постачальників послуг ШІ.

Нова стратегія штучного інтелекту від Apple може бути оголошена на конференції WWDC 2024 10-14 червня, коли техногігант планує представити свої операційні системи наступного покоління.

Apple придбала французький ШІ-стартап Datakalab Apple придбала французький ШІ-стартап Datakalab
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Data Security: як імплементувати LLM безпечно

Катерина Барило 2 години тому

Робота пришвидшується, але замовлень меншає: як ChatGPT та інші нейромережі впливають на ринок фрилансу

Олександр Тартачний 13 годин тому

Як змінилась екосистема ШІ в Україні за десять років — дослідження

Вікторія Рудзінська 19 червня 2024 20:48

Приватність найвищого рівня. Як Apple показала конфіденційний AI, а Ілон Маск не зрозумів

Сергій Коноплицький 19 червня 2024 15:45

McDonald’s припиняє тестування ШІ через помилки в замовленнях

Владислав Паливода 19 червня 2024 13:59